Materiał Partnera Nowy członek rodziny – jak przygotować się na przyjęcie zwierzaka?

Nowy członek rodziny – jak przygotować się na przyjęcie zwierzaka?

Zwierzę w domu, bez względu na to ile ma łap, jaki kolor sierści oraz rozmiary wymaga takiej samej porcji miłości zrozumienia i troski. Nim pojawi się w naszym domu i rozkocha w sobie, musimy zadbać o jego dobre samopoczucie. Nie chodzi tu jedynie o wybór legowiska, akcesoriów pielęgnacyjnych, ale przede wszystkim o wybór miejsca leczenia naszego pupila. Musimy wybrać lekarza prowadzącego, przychodnię, która w razie potrzeby zadba o szybki powrót pupila do zdrowia.

Jeśli zamierzasz wkrótce lub jesteś świeżo upieczonym właścicielem zwierzęcia domowego, i tego jeszcze nie zrobiłeś, pora na poznanie paru ważnych zasad, jakimi powinieneś kierować się przy wyborze lecznicy dla zwierząt.

Zaufanie, dialog, higiena – filary bezpieczeństwa dla ciebie i twego pupila

Weterynarz małych zwierząt, którego wybierzesz, będzie, jak członek twojej rodziny. Będzie czuwał nad stanem zdrowia twojego podopiecznego, ratując go w sytuacjach kiedy będziesz potrzebował szybkiej interwencji lekarskiej.

Najważniejsze jest zaufanie. Musisz już od pierwszego kontaktu z lekarzem czuć, że jesteś we właściwym miejscu, a reszta czynności kontrolnych, jakie wykonasz, ma być jedynie utwierdzeniem cię w tym przekonaniu. Na co zatem zwracamy uwagę, przy wyborze weterynarza zwierząt domowych?

 1. Czy lekarz weterynarii oraz personel przychodni są otwarci na dialog?
 2. Czy ma pogodne usposobienie, czy ma „podejście” do zwierząt?
 3. Czy weterynarz poza studiami, pogłębia swoją wiedzę?
 4. Jak przebiegają wizyty kontrolne? Jak przebiega proces szczepienia?
 5. Jak wygląda gabinet lekarski, poczekalnia?

Pamiętaj, zwierzęta nie muszą lubić wszystkich. Mają prawo z im tylko znanych powodów nie lubić kogoś, podobnie, jak ludzie. Zwierzęta podobnie, jak my powinny być poddawane badaniom, okresowym szczepieniom, wizytom kontrolnym. Podczas rutynowej kontroli i przed szczepieniem, lekarz powinien zmierzyć zwierzakowi temperaturę i tętno, osłuchać płuca i serce, zbadać brzuch, oczy, nos i uszy, a także skontrolować stan zębów i dziąseł oraz przeprowadzić z Tobą szczegółowy wywiad.

Ciągłe podnoszenie kwalifikacji jest równie ważne co wyposażenie

Pamiętaj idealny lekarz to taki, który ma doskonały kontakt z wami obojgiem. Ważne, aby był również specjalistą w swej dziedzinie, stale podnosił swoje kwalifikacje. W profesjonalnych przychodniach weterynaryjnych jak chociażby Gabinet Weterynaryjny Magdalena Wieczorek, otrzymasz fachową pomoc podczas:

 • badania profilaktycznego
 • leczenia internistycznego
 • chirurgii miękkiej
 • porad dietetycznych
 • leczenia zwierząt egzotycznych
 • czipowania i paszportów
 • sterylizacji
 • eutanazji zwierzęcia

Jeżeli pupil bez problemu, radośnie wkracza do gabinetu, wita się z lekarzem to jest to! Znalazłeś gabinet praktycznie idealny. Jeśli gabinet jest dobrze wyposażony, personel kompetentny i miły i cieszy się uznaniem innych właścicieli zwierząt – twoje poszukiwania zakończyły się sukcesem.

Opracowanie:

Gabinet Weterynaryjny Magdalena Wieczorek

Włocławek , Chłodna 28

 • tel. 601 200 562

Podziel się