Artykuł sponsorowany Co warto wiedzieć o czipowaniu zwierząt? – Przychodnia A. Pilichowski

Co warto wiedzieć o czipowaniu zwierząt? – Przychodnia A. Pilichowski

Z pewnością wielu właścicieli psów, czy innych zwierząt zgodziłoby się, że jedną z ich największych obaw jest zguba ukochanego pupila. Na szczęście są na to sposoby – czipowanie jest nieocenioną pomocą w znalezieniu czworonoga. Co warto wiedzieć na temat tego zabiegu? Jak przebiega i czy jest bolesny dla naszego zwierzaka? Tego dowiemy się w poniższym artykule oraz poznamy ofertę Przychodni Weterynaryjnej Amadeusza Pilichowskiego z Łodzi.

Czym jest czipowanie zwierząt?

Mikroczipowanie zwierząt domowych staje się coraz bardziej popularną formą ich identyfikacji. Zabieg polega na wszczepieniu zwierzakowi pod skórę małego urządzenia wielkości ziarenka ryżu. A możemy go wykonać w Przychodni Weterynaryjnej Amadeusza Pilichowskiego w Łodzi. Znajdujący się w czipie 15-cyfrowy numer jest unikalny, czyli przeznaczony tylko dla jednego zwierzęcia. Jak to właściwie działa? Weterynarz bądź właściciel zwierzęcia wprowadza do bazy numer czipa wraz z danymi posiadacza zwierzaka oraz numerem kontaktowym do takiej osoby. Tego typu informacje zazwyczaj znajdują się w Ogólnopolskiej Bazie Danych Polskiego Towarzystwa Rejestracji i Identyfikacji. Jednak istnieje jeszcze kilka innych baz, dlatego lepiej zgłosić naszego pupila jeszcze w kilku miejscach. Dzięki temu zwiększamy szanse na szybkie odnalezienie w przypadku zaginięcia pupila.

Jak przebiega zabieg czipowania i czy jest bolesny?

Czipowanie zwierząt powinno odbywać się oczywiście pod nadzorem specjalisty. Zabieg ten przeprowadzany jest przy pomocy specjalnego pistoletu. Czipowanie zwierzęcia nigdy nie trwa dłużej niż kilka minut oraz nie powoduje późniejszych dolegliwości bólowych. W wielu klinikach weterynaryjnych dodatkowo podawane jest specjalne znieczulenie miejsca, gdzie dokonywany jest zastrzyk. Celem tego działania jest wyciszenie zwierzęcia oraz eliminacja stresu związanego z wbiciem igły. Warto również dodać, że czip nie powoduje reakcji alergicznych i jest całkowicie bezpieczny. Co więcej, działa on przez całe życie zwierzaka i nie trzeba go powtarzać.

Oprócz usług czipowania zwierząt, Przychodnia Weterynaryjna Amadeusza Pilichowskiego oferuje także wykonywanie: zabiegów chirurgii miękkiej i twardej, szczepień ochronnych, oraz zabiegów z zakresu ortopedii i laryngologii weterynaryjnej. Usługi obejmują również prowadzenie ciąży zwierząt, profilaktykę przeciwpasożytniczą, układanie diety, USG, RTG, badania krwi oraz pielęgnację i strzyżenie psów i kotów.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas