Materiał Partnera Dieta BARF u psów – na czym polega?

Dieta BARF u psów – na czym polega?

Uważa się, że psy to potomkowie dzikich wilków lub innych gatunków psowatych żyjących na wolności, a więc podobnie jak i dla nich podstawowym pożywieniem powinno być surowe mięso. Dlatego też często właściciele swoich czworonogów decydują się na wprowadzenie w ich żywieniu diety BARF. Ale co to tak właściwie jest, jakie są jej zasady i czy konieczne jest stosowanie dodatkowej suplementacji?

Czym jest dieta BARF?

BARF stanowi metodę żywieniową, która opiera się na modelu żywienia naturalnego. Mówiąc dokładniej, głównym założeniem jest, aby sposób odżywiania psów stał się jak najbardziej zbliżony do tego, jak żywili się ich pierwotni przodkowie, czyli drapieżnicy i mięsożercy. Stąd dieta BARF zakłada jedzenie wyłącznie produktów surowych, naturalnych i pochodzenia zwierzęcego, ale co najważniejsze nieprzetworzonych w żadnym procesie przemysłowym, jak często dzieje się w przypadku, niektórych gotowych karm.

Podstawowe wymagania diety

Jak już zostało wspomniane wcześniej, pokarm podawany w ramach BARF nie może zostać poddany żadnej obróbce, w tym także cieplnej, gdyż to pozbawia mięso wartościowych składników. Zaleca się również wyeliminowanie zbóż z diety czworonogów, ponieważ są one w głównej mierze źródłem węglowodanów, których psy nie potrzebują w tak dużej ilości. Istotna jest także różnorodność – w BARF nie chodzi o karmienie psa jedynie surowym mięsem, ale też rybami i podrobami. Często spełnienie wszystkich wymagań diety jest trudne, dlatego właściciele sięgają po różnego rodzaju suplementy i karmę uzupełniającą BARF. Oprócz tego nie można zapomnieć o dodawaniu do posiłków warzyw dostarczających błonnik, kości zawierających wapno oraz jaj.

Składniki i produkty uzupełniające dietę BARF

Chcąc, żeby naszemu pupilowi nie brakowało żadnych minerałów, witamin czy innych substancji odżywczych istotnych dla prawidłowego rozwoju, powinniśmy dokładnie monitorować jego wagę i stan zdrowia. Właśnie z myślą o tym, co najlepsze dla czworonogów, sklep zoologiczny Naturavetal.pl w swojej ofercie posiada całą linię produktów uzupełniających dla psów, które odżywiane są modelem BARF. Można tu wymienić na przykład specjalne mieszanki owocowo-warzywne w postaci proszków, które stanowią dodatek do podstawowego posiłku, dzięki czemu bez problemu dostarczymy psu szereg witamin, minerałów i składników odżywczych. Co więcej, znajdziemy duży wybór ziół, kapsułek, granulatów czy olejów. Wszystkie produkty są oczywiście pochodzenia naturalnego, co sprawia, że stanowią idealne dopełnienie diety BARF, a jednocześnie pomagają zadbać o zdrowie naszych czworonożnych przyjaciół.

Opracowanie:

Naturavetal.pl

Warszawa , Skarbka z Gór 25c lok. 24

Podziel się