Materiał Partnera Egzotyczne zwierzęta – czy to dobry materiał na domowych pupili?

Egzotyczne zwierzęta – czy to dobry materiał na domowych pupili?

Zwierzęcy towarzysze to dla wielu osób punkt obowiązkowy! O ile psy, koty czy chomiki i świnki morskie są dość popularne, to coraz więcej osób rozgląda się za bardziej egzotycznymi zwierzętami, które mogliby zaprosić do swoich domów. Jakie zwierzęta domowe egzotyczne można z powodzeniem trzymać jako domowego pupila? Jak dbać o te zwierzęta? Podpowiadamy!

Zwierzęta egzotyczne, które można trzymać w domu

Wybór zwierząt egzotycznych jest ogromny, więc można sprawić sobie naprawdę wyjątkowego pupila. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia i… zasobność portfela. Nie ma się co oszukiwać, posiadanie egzotycznego przyjaciela w domu często jest dużo bardziej kosztowne, niż utrzymanie psa, kota czy królika. Już sam zakup nietypowego zwierzęcia wymaga wyłożenia większej sumy, nie mówiąc o kosztach specjalistycznej karmy dla zwierząt egzotycznych. Jednak dla wielu osób kwestia ceny nie gra roli, więc warto zastanowić się jakie zwierzęta egzotyczne można trzymać w domu. Bardzo popularne ostatnimi czasy stały się jeże pigmejskie, które są idealne na początek przygody z nietypowymi pupilami. Innymi gatunkami wartymi uwagi są fenek, opos, szop pracz lub… skunks! Trzeba jednak pamiętać, że są to zwierzęta o nietypowych upodobaniach, dużo mniej udomowione niż psy czy koty, więc ich zachowania mogą być dalekie od ideału, jakiego oczekujemy. Fenki i szopy mogą sprawiać trudności w hodowli, więc trzeba się solidnie i merytorycznie przygotować do opieki nad nimi.

Zwierzęta, które żyją w akwariach lub terrariach to dobry wybór dla osób poszukujących nietuzinkowych podopiecznych, zwłaszcza jeżeli do dyspozycji mamy niewielki metraż. Najczęściej są to gady, jak żółwie czy węże lub stawonogi, czuli ptaszniki, skorpiony i krocionogi. Wiele osób decyduje się poświęcić swój czas i uwagę zwierzętom wodnym, czyli wszelkiego rodzaju rybkom akwariowym, krewetkom czy płazom. Co prawda, nie są to zwierzątka typowo domowe, trudno się do nich przytulić czy pogłaskać, jednak nie można zaprzeczyć, że na swój sposób są naprawdę fascynujące. Z pewnością dużą zaletą takich hodowli jest niewielka przestrzeń potrzebna do postawienia terrarium lub akwarium.

Opieka nad zwierzęciem egzotycznym

Niezależnie od tego, jaki gatunek zawita u nas w domu trzeba się dobrze przygotować do sprawowania opieki nad nim. Pamiętajmy, aby podejść do tego zadania odpowiedzialnie! Przede wszystkim, musimy uzbroić się w solidną dawkę wiedzy o tym, jakie wymagania bytowe posiada dane zwierze, a także co jada na wolności. Opieka nad egzotycznymi zwierzętami nie należy do łatwych, bo często trzeba stworzyć konkretne warunki do życia. Często wiąże się to z zakupem specyficznych akcesoriów, które pozwolą uzyskać odpowiednią temperaturę lub wilgotność w terrarium. Potrzebne są też inne dodatki, jak piasek czy rośliny, w których zwierze może stworzyć sobie legowisko.

Wszystkie niezbędne akcesoria dla zwierząt egzotycznych warto kupować w miejscach, które specjalizują się w konkretnie w tej dziedzinie. Doskonałym przykładem jest sklep Lori-Max z Białegostoku, który stanowi raj dla fanów różnych egzotycznych stworzeń. Niezwykle szeroka oferta sklepu zawiera wszystko, co jest niezbędne dla utrzymania dobrostanu podopiecznych z dalekich krajów w domowych warunkach. Można znaleźć tu przede wszystkim karmy dla zwierząt egzotycznych bez dodatków leków, terraria, akcesoria do akwariów, klatki oraz wyposażenie dla ptaków i gryzoni. Sklep jest oficjalnym i jedynym dystrybutorem karmy Mazuri, która powstaje specjalnie pod konkretne potrzeby danych gatunków zwierząt egzotycznych. Stosowanie karmy dla zwierząt egzotycznych bez dodatków leków gwarantuje zbilansowaną dietę, dostarczającą zwierzęciu wszystkich składników odżywczych, jakich potrzebuje.

Opracowanie:

Karmy dla zwierząt egzotycznych sp. z o.o. sp.k.

Białystok , św. Rocha 13\15 lok. 219

Podziel się