Materiał Partnera
Zalety odkurzaczy przemysłowych

Zalety odkurzaczy przemysłowych

Czy zdarzyło Ci się kiedyś usunąć inne zanieczyszczenia niż kurz czy drobne okruchy za pomocą zwykłego odkurzacza? Zapewne skończyło się to jego uszkodzeniem i zakupem nowego sprzętu? Jeśli potrzebujesz urządzenia, którego można użyć do usunięcia dużej ilości pyłów, warto zainteresować się odkurzaczami przemysłowymi.

Dlaczego warto kupić to urządzenie?

Najważniejszą zaletą odkurzaczy przemysłowych jest bez wątpienia to, że posiadają one bardzo szerokie użycie. Biorąc pod uwagę wysokość ceny do możliwości zastosowań, to należy zauważyć, że nie jest ona zbyt wysoka. Wszystko zależy od producenta. Warto w tym celu przeanalizować kilka ofert, aby wybrać najlepszą. Jak dodaje nasz rozmówca, przedstawiciel firmy BKF Warszawa: Jesteśmy obecni na rynku od 2001 roku, zapewniając naszym Klientom najlepsze produkty niezbędne do utrzymania czystości w biurach, budynkach przemysłowych i więcej. Jeśli potrzebne Ci nowoczesne maszyny czyszczące, profesjonalne detergenty czy specjalistyczne akcesoria do sprzątania – zaufaj naszemu doświadczeniu. Zapewnimy Ci dostęp do najlepszych produktów na rynku!

Odkurzacze przemysłowe to urządzenia ciche, dzięki czemu można je stosować w trakcie pracy, bez obaw, że narobimy niepotrzebnego hałasu. Poza tym mają dużą siłę ssącą, dlatego też są zalecane do stosowania zarówno w hali, jak i na budowie. Użycie takiego właśnie odkurzacza pozwoli na wciągnięcie dużej ilości niepotrzebnych pyłów lub materiałów w niedługim czasie. Dzięki swojej budowie (to sprzęt o znacznej szerokości) jest w stanie pobierać z powierzchni także większe kawałki nieczystości. Istotną cechą odkurzaczy przemysłowych jest również to, że są to urządzenia bardzo wydajne i nie trzeba zmieniać pojemnika za każdym razem po zakończonym sprzątaniu. Zyskujemy więc oszczędność czasu. Ponadto są one funkcjonalne, bezpieczne i łatwe w zastosowaniu.

Rodzaje odkurzaczy przemysłowych

W zależności od tego, do czego będzie nam potrzebny odkurzacz przemysłowy, możemy wybrać następujące rodzaje:

  • do domu – zalecany do wybierania popiołu z kominka lub w trakcie remontu czy majsterkowania.
  • do pyłów – bez problemu i z dużą szybkością usunie dokuczliwy pył z remontu lub warsztatu. Do wyboru są odkurzacze do pracy na sucho lub mokro.
  • do popiołu – przydatny w sytuacji, gdy wynoszenie popiołu okazuje się uciążliwe.
  • do oleju – pomaga skutecznie usuwać plamy oleju; zapewnia dobre czyszczenie w krótkim czasie.

Ponadto możemy wybrać odkurzacze:

  • z otrząsaczem – pozwala na usuwanie zanieczyszczeń bezpośrednio osiadających na filtrze odkurzacza; jego zaletą jest długi czas pracy.
  • bezworkowe – umożliwia znacznie dłuższą pracę, co ważne np. przy budowie lub pracy w warsztacie. Jest tańszy w użytkowaniu.

Przy zakupie odkurzacza przemysłowego warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego moc oraz długość przewodu zasilającego.

Podziel się