Artykuł sponsorowany Utrzymanie czystości grobów z pomocą firmy DBAM Władysław Sadowski

Utrzymanie czystości grobów z pomocą firmy DBAM Władysław Sadowski

Nie zawsze mamy czas, żeby regularnie sprzątać groby naszych zmarłych członków rodziny. Nawet jeśli zrobimy to raz do roku z okazji dnia Wszystkich Świętych, to nie jest to wystarczająco, żeby zabezpieczyć wszystkie elementy nagrobków przed erozją i zniszczeniem, a ich wymiana może okazać się bardzo kosztowna. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej, takiej jak firma DBAM Władysław Sadowski, która zaopiekować się może grobami całorocznie. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej ofercie tej firmy w tym zakresie.

Na czym polega opieka nad grobami?

Usługę tę podzielić można na kilka części. Pierwszym krokiem jest zmiecenie suchych liści z terenu dookoła mogiły. Następnie usuwa się stare elementy ozdobne takie jak zużyte znicze lub zwiędłe kwiaty. Opieka nad grobami obejmuje również palenie zniczy i sadzenie lub umieszczanie na grobie kwiatów ciętych i w doniczkach, jednak przed tym krokiem zająć się trzeba czystością samego nagrobku. 

Podczas prac konserwatorskich wykonywanych na nagrobkach używamy tylko i wyłącznie profesjonalnych, specjalnie dobranych do użytego kamienia środków chemicznych. Nagrobki najczęściej wykonywane są obecnie z takich surowców jak granit, marmur lub piaskowiec, czyli materiały oddychające, wymagające delikatnych detergentów, które nie spowodują zwiększonej erozji, a przed nią ochronią. I tak na przykład przy myciu i nabłyszczaniu granitu nie wolno używać olejów, a do płynu do naczyń można użyć dodatku octu. Z kolei przy konserwacji marmuru ocet lub inne środki kwasowe albo wybielające mogą doprowadzić do zniszczenia nagrobka

— powiedział nam pracownik firmy sprzątającej DBAM Władysław Sadowski.

Jak często należy sprzątać nagrobki?

Odpowiedź na to pytanie różnić się może od indywidualnych preferencji, użytego do produkcji nagrobku materiału, a także warunków atmosferycznych. Ogólnie zaleca się jednak, żeby sprzątać, czyścić i konserwować mogiłę raz na parę miesięcy, tak żeby zabezpieczyć ją przed niszczeniem. Z usług firmy DBAM Władysław Sadowski korzystają w tym zakresie najczęściej osoby zapracowane, które nie mają czasu na to, żeby sprzątać i czyścić grób samemu, a także osoby mieszkające w innych częściach kraju nie mające możliwości regularnego ich odwiedzania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas