Materiał Partnera Wycieczki z Pol Reisen – sposób na udany i beztroski wypoczynek

Wycieczki z Pol Reisen – sposób na udany i beztroski wypoczynek

Krótkie wakacje też mogą być satysfakcjonujące! Wielu naukowców twierdzi nawet, że lepiej wypoczywać częściej i krócej, niż raz w roku przez dwa tygodnie urlopu od pracy. Dzięki krótkim wakacjom można, więc łatwiej podtrzymać efekt wypoczęcia, co pozwoli nam bardziej cieszyć się życiem, a i pozytywnie wpłynie na wydajność w pracy.

Wycieczki zorganizowane, czyli jak bezstresowo wypocząć

Dla wielu z nas układanie planu wycieczki oraz długich list atrakcji i aktywności do odhaczenia podczas urlopu to prawdziwa przyjemność. Jednak nie wszyscy odnajdują się w roli planisty wakacji ani tym bardziej przewodnika, dlatego warto zaznajomić się z ofertą biur podróży, niekoniecznie tych dużych i szeroko znanych firm, ale mniejszych i działających lokalnie. Dobrym przykładem może być firma Pol Reisen założona przez Bartosza Karwackiego w 2012 roku. Od tego czasu biuro podróży z Legionowa organizuje wycieczki, które docierają do każdego zakątka Polski.

Wycieczki zorganizowane to świetny sposób na urlop, podczas którego naprawdę zdążymy wypocząć. Na naszych barkach nie będzie spoczywał ciężar organizowania atrakcji innym uczestnikom np. członkom rodziny, ani ustalania planu zwiedzania miejsc, które planujemy odwiedzić. Dzięki temu nie musimy się stresować czy wakacje się udadzą, martwić o to gdzie zjemy obiad i gdzie pójdziemy później. Oddanie kontroli pilotowi wycieczki to błogosławieństwo, które pozwoli maksymalnie wykorzystać czas wolny i wycisnąć urlop do ostatniej kropelki. Biuro podróży zajmie się za nas sprawami organizacyjnymi, żebyśmy mogli cieszyć się komfortowym zwiedzaniem i odpoczywaniem.

Zalety wyjazdów wakacyjnych w małych grupach

Każdy, kto choć raz miał tę wątpliwoą przyjemność wybrać się na wycieczkę wraz z czterdziestoma innymi osobami ma pojęcie, jak trudno jest wtedy cieszyć się urlopem. Duże zorganizowane grupy są głośne i ciężkie do manewrowania, trudno też usłyszeć, co przewodnik chce nam opowiedzieć o danym miejscu. W taki sposób trudno mówić o podróżowaniu, czyli poznawaniu nowych miejsc przez chłonięcie klimatu, jedzenie lokalnych potraw czy kontakty z osobami zamieszkującymi dany obszar. Taki sposób zwiedzania buduje pełny i spójny obraz miejsca, które odwiedziliśmy – nie tylko je zobaczyliśmy, ale i doznaliśmy. 

Uczestnictwo w wycieczce zorganizowanej dla mniejszej ilości osób zapewnia również dużo bardziej zindywidualizowane podejście. Można lepiej dopasować tempo zwidzenia czy też łatwiej dokonywać zmian w trasie czy planie dnia. Mała grupa ma również większą mobilność, co pozwala wejść do muzeów i innych zabytków, które są niedostępne dla dużych grup turystów. Uczestnicy wycieczki w małej grupie mają również większą szansę na interakcję – tak z pilotem wycieczki, jak i z miejscem, które aktualnie zwiedzają. Zawsze znajdzie się czas na pytania lub opowiedzenie jakiejś ciekawostki lub przetłumaczenie czegoś np. na język niemiecki

Co jeszcze może zaoferować biuro podróży?

Małe biura podróży mają to do siebie, że im bardziej zależy na naszym zadowoleniu - mają ze swoimi klientami znacznie większy kontakt, co pozwala budować relacje niedostępne podczas korzystania z usług znanych biur turystycznych. Dodatkowo biura podróży pokroju Pol Reisen oferują wiele ciekawych usług m.in.:

  • tłumacz,
  • pilotaż wycieczek,
  • nagrywanie filmów,
  • reportaże,
  • obsługa imprez.
Dzięki temu można upamiętnić każą wycieczkę, jeżeli mamy na to ochotę, dzięki czemu na zawsze pozostanie z nami – nie tylko w pamięci. Pol Reisen chętnie zajmuje się również organizacją wycieczek dla turystów z Niemiec. Nasz kraj jest piękny, więc nic dziwnego, że wiele osób z zagranicy chce zobaczyć pełne uroku miejsca na mapie Polski.

Opracowanie:

Pol Reisen Bartosz Karwacki

Legionowo , al. 3 Maja 33 lok. 55

Podziel się