Materiał Partnera Utrzymanie czystości na dużych powierzchniach handlowych

Utrzymanie czystości na dużych powierzchniach handlowych

Galerie handlowe i wielkopowierzchniowe sklepy to wyzwanie dla ich właścicieli i kadry zarządzającej. Miejsca te są masowo uczęszczane przez ludzi, co wymusza wdrożenie nie tylko specjalnych zasad bezpieczeństwa, ale także higieny. Trudno oczekiwać, żeby utrzymaniem czystości w dużych sklepach zajmowała się jedna osoba, więc do tego zadania wynajmuje się specjalne firmy. Jak wygląda ich praca?

Standardy czystości

Każdy obiekt handlowy ma ustalone swoje standardy czystości, jednak muszą one spełniać wymagania higieniczne i sanitarne regulowane przepisami. Na podstawie wytycznych konkretnego sklepu, firma sprzątająca ustala plan pracy i zakres obowiązków, które mogą się między sobą różnić. W większości przypadków zleca się kompleksowe utrzymanie porządku w obiekcie, obejmujące sprzątanie ciągów komunikacyjnych, wejść, witryn sklepowych oraz terenu wokół budynku. Doświadczone firmy takie jak Corn-Max Usługi Komunalne Monika Sokal oferują między innymi:

  • mycie posadzek,
  • utrzymanie warunków higienicznych w toaletach,
  • mycie okien i witryn sklepów,
  • sprzątanie pasaży,
  • czyszczenie schodów,
  • utrzymanie porządku na parkingu i w obrębie obiektu,
  • opróżnianie koszy na śmieci,
  • Dbanie o roślinność wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Aby sklep spełniał najwyższe standardy czystości potrzebne jest regularne sprzątanie, które jednak nie może kolidować z działalnością sklepu i obsługą klientów. Z tego względu niektóre firmy elastycznie podchodzą do swoich usług, oferując sprzątanie poza godzinami pracy sklepu.

Wykorzystanie specjalistycznych urządzeń

Sprzątanie dużych powierzchni tradycyjnymi metodami byłoby czasochłonne i mało efektywne, dlatego profesjonalne firmy sprzątające dysponują specjalistycznymi maszynami. Można tu wymienić między innymi urządzenie do maszynowego mycia podłóg, które od razu zbiera nadmiar wody z powierzchni, co ma dodatkowo zapewnić bezpieczeństwo klientom. Mycie szyb także odbywa się z wykorzystaniem zautomatyzowanego sprzętu, dzięki czemu w krótkim czasie można wyczyścić nawet trudne zarudzenia na dużych powierzchniach.

Szybki czas reakcji

Aby zapewnić odpowiednie warunki czystości, firma sprzątająca musi pełnić stały dyżur na terenie obiektu. Dzięki temu może od razu zareagować, jeżeli klient przez przypadek coś rozbije lub rozleje. Dodatkowo stały nadzór nad czystością toalet jest wymagany przepisami i musi odbywać się według ustalonego grafiku. Czystość i higiena na terenie sklepu stanowi jego wizytówkę, dlatego tak ważne jest zapewnienie odpowiednich warunków klientom i pracownikom zatrudnionym w galeriach handlowych.

Opracowanie:

Corn-Max Usługi Komunalne Monika Sokal

Olsztyn , Kołobrzeska 14B lok. 90

  • tel. 515 447 397

Podziel się