Materiał Partnera Usługi sprzątające jako rozwiązanie dla firm

Usługi sprzątające jako rozwiązanie dla firm

Czystość i estetyczny wygląd jest sprawą kluczową dla wizerunku firmy, ale też dla bezpieczeństwa i higieny pracy. Nic dziwi więc fakt, że firmy chętnie korzystają z usług firm sprzątających. Ich oferta obejmuje często nie tylko codzienne odkurzanie, mycie podłóg, opróżnianie koszów, ale takie usługi jak mycie okien, czyszczenie elewacji czy profesjonalne pranie wykładzin.

Outsourcing: korzystne rozwiązania dla firmy

Outsourcing usług sprzątających polega na zleceniu regularnego wykonywania określonych prac porządkowych profesjonalnej firmie sprzątającej. Dzięki temu nie trzeba już zatrudniać dodatkowego personelu w celu utrzymania czystości na co dzień. Pod względem ekonomicznym jest to rozwiązanie bardzo korzystne, i co za tym idzie – coraz częściej praktykowane. Firma sprzątająca podejmująca się takiej współpracy, odpowiada za jakość realizowanych usług i kompetencje personelu. Dysponuje ona również odpowiednim zapleczem technicznym, w tym profesjonalnym sprzętem do czyszczenia konkretnych powierzchni i bezpiecznymi preparatami chemicznymi. Zakres realizowanych prac oraz czas ich trwania jest ustalany indywidualnie z klientem.

Usługi specjalne dla firm

Poza stałą współpracą z firmą sprzątającą, konieczne bywa też dodatkowe zlecenie np. mycia okien, wyczyszczenia dachu, przywrócenia estetycznego wyglądu posadzkom czy prania wykładzin i odświeżenia mebli. Takie usługi wymagają jeszcze bardziej wyspecjalizowanego sprzętu, a do tego specjalnych kompetencji i uprawnień np. do pracy na wysokości. Choć nie muszą być one wykonywane często, nie wolno ich pomijać, gdyż będzie to skutkowało, niestety, nieestetycznym wyglądem budynku i jego wyposażenia, a w dłuższym okresie – jego niszczeniem i koniecznością wymiany okien, mebli czy wykładzin na nowe. Stanowić to będzie to na pewno dużo większy wydatek dla firmy niż koszt jednorazowej usługi.

Gdzie szukać dobrej firmy sprzątającej?

Skorzystanie z polecenia dotychczasowych klientów to zawsze dobre rozwiązanie, nie zawsze jednak jest taka możliwość. Niektóre firmy świadczące usługi sprzątające udostępniają portfolio dotychczasowych klientów lub referencje, na pewno warto się z nimi zapoznać. A najlepiej zawsze – jak podpowiada nam pracownik firmy sprzątającej Inmago – skontaktować się z wybraną firmą i poprosić o szczegółowe informacje dotyczące zakresu prowadzonych prac, obszaru działania, warunków współpracy, cennika usług. Wtedy można już podjąć rozsądną decyzję o skorzystaniu lub nie z oferowanych przez firmę usług sprzątających. Warto przy tym pamiętać, że cena powinna być tu tylko jednym z kryterium ostatecznego wyboru.

Podziel się