Materiał Partnera Sposób na szybkie mycie okien za pomocą myjek ciśnieniowych

Sposób na szybkie mycie okien za pomocą myjek ciśnieniowych

Sprzątanie dużych przestrzeni, takich jak magazyny, hale, ale też budynku użyteczności publicznej to wyzwanie skomplikowane pod względem organizacyjnym oraz logistycznym. Jest to jeden z przypadków, kiedy nawet ludzie o najlepszych umiejętnościach potrzebują wsparcia maszyn, a dzięki powszechności oraz dostępności pewnych rozwiązań mogą one stopniowo być wprowadzane także do prywatnych domów. 

Rozwiązanie sprawdzone w biurowcach i halach przemysłowych

Myjki ciśnieniowe do okien to sposób na to, aby szybko wyczyścić duże przeszklenia w biurowcach oraz w innych miejscach, gdzie przestrzeń nie pozwala na ręczne mycie okien. Urządzenia te poza tym, że przyspieszają cały proces czyszczenia szyb, charakteryzują się też zautomatyzowanym działaniem, ponieważ uruchamiane są poprzez naciśnięcie przycisku. Cieszą się one popularnością wśród firm sprzątających oraz podmiotach, które zajmują się przemysłowym czyszczeniem np. hal produkcyjnych oraz loftów, w których często można spotkać się dużymi szybami, podkreślają producenci maszyn sprzątających z firmy Aat Renkar.

Mechanizm działania myjek ciśnieniowych

Coraz częściej urządzenia te wykorzystywane są również w prywatnych domach ze względu na to, że ich mechanizm pozwala na to, aby uzyskać okna bez nieestetycznych zacieków. Dzieje się to, dzięki wykorzystaniu siły pary wodnej, która jest emitowana z urządzenia pod ciśnieniem. Myjki działają w oparciu o system nakładek z mikrofibry, które zbierają brud oraz odprowadzają zużytą wodę do filtra, a następnie przekazują do ponownego wykorzystania. Dzięki temu pozwalają wymyć znacznie większą przestrzeń przy rzadszej wymianie wody.

Bezpieczne mycie okien

Aby wymyć okna za pomocą myjki ciśnieniowej, wystarczy napełnić dołączony do niej pojemnik wodą oraz detergentem. Dzięki temu można przeprowadzić prace porządkowe bez obaw, że ktoś potknie się o wiadro postawione w nieodpowiednim miejscu. Ze względu, że urządzenie można dodatkowo umieścić na długim uchwycie, pozwala na umycie okien umiejscowionych na większej wysokości, przez co nie ma potrzeby wspinania się na drabinę. Myjki ciśnieniowe pracują zarówno w pionie, jak i w poziomie, dzięki czemu można nimi umyć także podłogi oraz inne płaskie powierzchnie, co wskazuje na wielość jego zastosowań. Nie jest wykluczone, że mogą także ułatwić mycie takich problematycznych miejsca jak wloty dachowe czy świetliki.

Opracowanie:

Aat Renkar sp. z o.o.

Kraków , Łowińskiego 9

Podziel się