Materiał Partnera
Specjalistyczne mycie okien i innych powierzchni szklanych

Specjalistyczne mycie okien i innych powierzchni szklanych

Nowoczesne biurowce wyposażone w przeszklenia sporych rozmiarów, domy jednorodzinne lub mieszkania z wieloma oknami czy inne powierzchnie szklane zainstalowane w obiektach wymagają specjalistycznego mycia. Zastosowanie konwencjonalnych metod oraz środków prowadzi nierzadko do pojawienia się nieestetycznych smug i nie zapewnia pełnej przezroczystości. Czym zajmują się w tym zakresie profesjonaliści z firm sprzątających?

Kompleksowe mycie okien

Mycie okien nie należy do czynności prostych. Zabrudzenia pojawiające się na zewnętrznej stronie powierzchni szklanych są nierzadko bardzo trudne do usunięcia za pomocą konwencjonalnych środków czyszczących. Pozostawione przez ekipy budowlano-remontowe zaprawy, resztki farb i lakierów czy inne materiały stanowią spory problem, podobnie jak znajdujące się w powietrzu pył oraz kurz. Mycie okien staje się jeszcze bardziej kłopotliwe w momencie, gdy dotyczy powierzchni szklanych zainstalowanych na wyższych kondygnacjach.

Zachowanie pełnego bezpieczeństwa i skuteczne wyeliminowanie wszelkiego rodzaju zabrudzeń to zadanie dla profesjonalnej firmy sprzątającej, takie jak Sogama-Eco Sp. z o.o., która jest w stanie zająć się czyszczeniem powierzchni szklanych i nie tylko. W ramach świadczonych usług specjaliści mogą zadbać także o nieskazitelny wygląd wszelkich elementów stolarki okiennej. Prace porządkowe dotyczą zatem nie tylko szyb, ale też framug i parapetów. Czym jeszcze są w stanie zająć się firmy sprzątające w tym zakresie?

Różne powierzchnie szklane

Problemy z utrzymaniem czystości i pojawianiem się nieestetycznych śladów czy smug dotyczą nie tylko szyb w oknach, ale też przeszkleń o sporych rozmiarach. W tym wypadku konieczne jest zastosowanie nie tylko właściwych środków czyszczących, ale również profesjonalnego sprzętu przystosowanego do mycia dużych powierzchni szklanych. Dotyczy to także witryn sklepowych, które muszą charakteryzować się przejrzystością i czystością na najwyższym poziomie.

Niekiedy prace porządkowe przeprowadzane na powierzchniach szklanych wymagają od firmy sprzątającej dostania się w miejsca trudno dostępne, np. dach. Jest tak w przypadku tzw. świetlików dachowych, które nierzadko instalowane są na pokryciach hal czy magazynów. Ich zadaniem jest wpuszczenie dodatkowej ilości światła zewnętrznego do pomieszczeń, co może być skutecznie utrudnione ze względu na zabrudzenia. Fachowcy z dobrej firmy sprzątającej dostaną się w sposób bezpieczny na dach obiektu, po czym przy użyciu profesjonalnych środków czyszczących przywrócą świetlikom dachowym ich doskonały wygląd i przejrzystość. Specjalistyczne mycie okien i innych powierzchni szklanych to zatem zadania skomplikowane i wymagające – warto więc powierzyć je specjalistom.

Opracowanie:

Sogama - Eco Sp. z o.o.

Gliwice , Kniejowa 2a

Podziel się