Materiał Partnera Sodafast – profesjonalne czyszczenie powierzchni metodą piaskowania

Sodafast – profesjonalne czyszczenie powierzchni metodą piaskowania

Piaskowanie to jedna z najskuteczniejszych metod czyszczenia powierzchni stalowych, drewnianych, betonowych, kamiennych, a nawet plastikowych. Jej największymi zaletami są szybkość i niezauważalny wpływ na stan oczyszczanych powierzchni. Metoda piaskowania jest bezpieczna, mało inwazyjna i nie powoduje odkształceń powierzchni. Sprawdźmy, jak wygląda czyszczenie ścierniwem oferowane przez profesjonalne firmy usługowe.

Piaskowanie – czym jest?

Obróbka strumieniowo-ścierna to proces technologiczny, który pozwala uzyskać idealnie czystą i gładką powierzchnię oczyszczanego materiału. Specjaliści z firmy Sodafast zwracają uwagę, że dla uzyskania najlepszych efektów pracy konieczne jest odpowiednie przygotowanie obrabianej powierzchni. Proces piaskowania składa się z trzech etapów: usunięcia starych powłok i zanieczyszczeń powierzchni, ujednolicenia oraz nadania jej odpowiedniej chropowatości. Uzyskany efekt może być porównywany do oszlifowania, niemniej użycie piasku pozwala uzyskać równiejszą powierzchnię gotową do dalszej obróbki. Właściwa praca ścierniwem pozwala uzyskać optymalną szorstkość, która zwiększa przyczepność farby.

Jak prawidłowo wykonać piaskowanie?

Korzystając z usług Sodafast, klient może mieć pewność, że materiały ścierne zostały dobrane do rodzaju powierzchni oraz oczekiwanego efektu czyszczenia. W zależności od indywidualnych wymogów klienta firma może zaoferować czyszczenie z wykorzystaniem piasku kwarcowego, piasku szklarskiego, kulek szklanych czy śrutu stalowego. Doświadczeni specjaliści pomogą dobrać ścierniwo do powierzchni, a w razie potrzeby zaproponować alternatywną formę czyszczenia, taką jak sodowanie.

Zastosowanie metody piaskowania

Obróbka powierzchniowa z wykorzystaniem ścierniwa jest powszechnie wykorzystywana do oczyszczania metalowych powierzchni. Firma Sodafast specjalizuje się w oczyszczaniu dużych konstrukcji stalowych, elementów maszyn, naczep oraz kontenerów. Biorąc pod uwagę uniwersalność tej metody, czyszczeniu mogą być poddawane także elementy żeliwne oraz wszelkie metale kolorowe (w tym aluminium).
Piaskowanie jest bardzo często wykorzystywane do oczyszczania budynków – elewacje są szczególnie narażone na działanie czynników zewnętrznych, a ich regularne czyszczenie jest bardzo ważne ze względów wizerunkowych. Podobnie jak sodowanie piaskowanie cieszy się dużym zainteresowaniem na obszarach zurbanizowanych i terenach przemysłowych, które są szczególnie wyeksponowane na zanieczyszczenia z powietrza.

Opracowanie:

Sodafast Szymon Owczarek

Nowa Wieś 63

Podziel się