Materiał Partnera Przeprowadzka wcale nie musi być uciążliwa

Przeprowadzka wcale nie musi być uciążliwa

Przeprowadzka to ważny moment w życiu każdego człowieka. Szczególnie gdy opuszczamy miejsce, z którym byliśmy związani przez wiele lat. Widok pustego mieszkania – świadka naszych radości i smutków – bywa czasami przygnębiający, ale wizja nowego początku, rozpoczęcia życia w zupełnie nowym miejscu dla większości z nas jest naprawdę szalenie ekscytująca.

Zanim jednak znajdziemy się w nowym lokum, musimy spakować i przewieźć wszystkie nasze rzeczy. Jak to zrobić? Istnieją dwa zasadnicze sposoby przeprowadzki.

Przeprowadzka amatorska

Jeśli mamy naprawdę dużo czasu, możemy zająć się przeprowadzką osobiście. Spokojnie pakować rzeczy do kartonów, a następnie przewozić je kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy do nowego mieszkania. A do wniesienia trzydrzwiowej szafy na czwarte piętro bez windy – poprosić kogoś uczynnego z naszej rodziny. Jak dodaje nasz rozmówca z portalu Welcome2Poland – Samodzielne wykonanie przeprowadzki jest jednak zazwyczaj bardzo uciążliwe, dlatego też warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Przeprowadzka profesjonalna

Jaki jest wzór na „przeprowadzkę doskonałą”? Bardzo prosty. Wystarczą zautomatyzowane procedury + profesjonalny sprzęt + sprawdzona i doświadczona ekipa. Wszystkie te założenia powinny spełniać najlepsze firmy przeprowadzkowe w Polsce. Po czym jednak poznać taką firmę i na co zwracać uwagę podczas dokonywania jej wyboru?

Po pierwsze, powinna ona zajmować się wnoszeniem i znoszeniem przedmiotów, które chcemy przewieźć. Od szaf i łóżek po fortepiany i dzieła sztuki.

Po drugie, powinna zajmować się montażem i demontażem zarówno mebli, jak i różnego rodzaju urządzeń, np. elektrycznych.

Po trzecie, powinna oferować nie tylko użyczenie kartonów, do których zapakujemy nasze dobra na czas podróży, lecz także całego „arsenału” przeprowadzkowego: koców, gąbek, folii, taśm, przekładek tekturowych itp.

Po czwarte, powinna dysponować specjalistycznym sprzętem: wózkami paletowymi, platformami do transportu mebli itp.

Po piąte, powinna dysponować rozbudowaną flotą sprawnych i regularnie serwisowanych samochodów, dzięki czemu będzie mogła dostosować rodzaj pojazdu do objętości przewożonego mienia, a przy okazji nie narazi nas na niepotrzebny stres w przypadku ewentualnej awarii pojazdu.

Jeśli więc nie macie ani czasu, ani nerwów, ani ochoty na przeprowadzanie się metodą amatorską, skorzystajcie z usług prawdziwych profesjonalistów w tym fachu.

Podziel się