Materiał Partnera Na czym polega karczowanie, wycinanie i frezowanie pni drzew?

Na czym polega karczowanie, wycinanie i frezowanie pni drzew?

Drzewa i krzewy są niezwykle cennym zasobem - oczyszczają powietrze z toksyn, produkują tlen, stanowią naturalną barierę przed hałasem, kurzem i pyłem. Tereny zielone należy otoczyć szczególną troską, są jednak takie sytuacje, gdy wycinka drzew i krzewów jest wskazana lub wręcz konieczna. Dotyczy to na przykład starych drzew, które zagrażają bezpieczeństwu lub wycinki pod nowe budynki bądź też parkingi.

Różnica między karczowaniem, wycinaniem i frezowaniem

Pojęcia te są ze sobą ściśle związanie, jednak kryją się pod nimi różne rzeczy. Wycinanie polega na usunięciu naziemnej części drzewa lub krzewów. Ten proces pozostawia po sobie pnie i korzenie. Jeśli chcemy całkowicie pozbyć się roślin z danego terenu, należy się zdecydować na ich karczowanie, np. z firmą Roboty Ziemne i Usługi Transportowe Sebastian Radke. Polega ono na całkowitym usunięciu drzew i krzewów wraz z korzeniami. Powstały wolny teren nadaje się do ponownego zagospodarowania.

Frezowanie to termin, który odnosi się do usuwania wyjątkowo dużych i uporczywych korzeni. Wymaga specjalistycznego sprzętu, który z pomocą odpowiednich ostrzy rozdrabnia pnie i korzenie.

Karczowanie wykonuje się w wielu sytuacjach, np. gdy stare drzewa zagrażają bezpieczeństwu, gdy drzewa i krzewy są trwale uszkodzone przez klęski żywiołowe, gdy ich rozrost jest intensywny i powoduje zbytnie zasłonięcie działki.

Samodzielnie czy z zewnętrzną firmą?

Karczowanie może się wydawać łatwym zajęciem. Należy jednak wynająć odpowiedni sprzęt oraz uzbroić się w cierpliwość. Aby zaoszczędzić sobie czasu i nerwów, warto zdać się na usługi specjalistycznej firmy. Co ciekawe, wbrew temu, co może się wydawać, karczowanie wcale nie musi być kosztowne.

Firmą, która może wykonać karczowanie, jest np. Roboty Ziemne i Usługi Transportowe Sebastian Radke. W ofercie tej firmy są również inne roboty ziemne (np. kopanie rowu, korytowanie, równanie terenu), usługi budowlane i usługi transportowe. Jeśli więc budujesz dom bądź też z innych powodów potrzebujesz usług budowlanych, możesz mieć sprawdzonego specjalistę.

Wynajęcie zewnętrznej firmy niesie ze sobą wiele zalet. Jedną z nich jest oszczędność cennego czasu, który możesz wykorzystać na inne, ważniejsze zajęcia. Kolejną korzyścią są małe koszty. Karczowanie nie musi być kosztowne, poza tym niektóre firmy oferują wyjątkowo atrakcyjne ceny. Inna nieocenioną zaletą jest oszczędność... nerwów. Ten proces tylko z pozoru wygląda na proste zajęcie, w praktyce dla osoby mało zaznajomionej z tematem, może przysporzyć wiele okazji do zdenerwowania.

Opracowanie:

Podziel się