Artykuł sponsorowany Przeprowadzka firmy krok po kroku

Przeprowadzka firmy krok po kroku

Przeprowadzka firmy powinna zostać przeprowadzona szybko i sprawnie. Przedłużająca się niezdolność firmy do pracy powoduje straty finansowe, a chaos podczas relokacji może doprowadzić do wycieku ważnych danych. Kluczowa jest zatem dobra organizacja całego przedsięwzięcia, oparta na drobiazgowo przygotowanym harmonogramie.

Od czego zacząć przeprowadzkę firmy?

Relokację mienia firmy najlepiej jest zacząć od skrupulatnej inwentaryzacji, podczas której należy spisać wszystkie urządzenia i meble przeznaczone do przewiezienia. Jest to też dobry moment na wyrzucenie niepotrzebnych elementów wyposażenia lub wystawienie na sprzedaż sprawnych, ale nieużywanych sprzętów. Kolejny krok to weryfikacja dokumentów przechowywanych w firmie. Część dokumentów, których okres archiwizacji minął, może zostać zutylizowana. Reszta dokumentacji powinna zostać posegregowana wedle typów lub chronologii i przygotowana do spakowania.

Kolejnym krokiem jest znalezienie podwykonawcy, który zajmie się częścią logistyczna całego przedsięwzięcia. Rzetelna firma zajmująca się relokacja mienia powinna oferować materiały do pakowania, możliwość magazynowania wyposażenia na wypadek, gdyby terminy wyprowadzki i wprowadzki były od siebie odległe. Firma z długoletnim doświadczeniem w dziedzinie przeprowadzek oferująca indywidualne wyceny i dysponująca własną flotą to Relotrans Relocations.

Na co zwrócić uwagę planując przeprowadzkę firmy?

Planując przeprowadzkę firmową, należy dokładnie zweryfikować objętość urządzeń i mebli wielkogabarytowych. Nie wszystkie przedmioty są możliwe do wyniesienia w całości, dlatego trzeba się wcześniej przygotować na konieczność ich demontażu i ponownego złożenia w lokalu docelowym. W przypadku mebli nie stanowi to większego problemu, natomiast specjalistyczne urządzenia mogą wymagać wizyty wykwalifikowanych serwisantów, którzy w bezpieczny i zgodny z zaleceniami producenta sposób przygotują sprzęt do relokacji. Skompletowanie maszyn do uruchomienia w nowym lokalu również leży w gestii pracowników certyfikowanego serwisu.

Jeśli w biurze lub na hali magazynowej znajduje się zużyty sprzęt, warto zdać go do punktu selektywnej zbiórki odpadów jeszcze przed przeprowadzką. Zalegający na terenie starego obiektu sprzęt może powodować problemy z rozwiązaniem umowy wynajmu i generować niepotrzebne koszty. Z kolei dokumenty najlepiej spakować do podpisanych kartonów wedle spraw, których dotyczą. W ten sposób można szybko posortować je na półkach w nowym biurze.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas