Artykuł sponsorowany Planujesz przeprowadzkę? Przeczytaj porady firmy Optima Przeprowadzki

Planujesz przeprowadzkę? Przeczytaj porady firmy Optima Przeprowadzki

Przeprowadzka potrafi być emocjonującym wydarzeniem - nasze życie na chwilę przewraca się do góry nogami, po to, by później powrócić do dawnego rytmu, ale już w nowym miejscu. Dla niektórych osób przeprowadzka wiąże się ze stresem, jednak nie musi tak być. Odpowiednie przygotowanie oraz profesjonalna firma transportowa to klucz do sprawnej i bezstresowej przeprowadzki.

Wyrzuć niepotrzebne rzeczy

Przeprowadzka do idealny moment na gruntowne domowe porządki, zwłaszcza, jeśli masz tendencję do przechowywania rzeczy na później. W każdym mieszkaniu znajdą się rzeczy, które trzymamy w nadziei, że przydadzą się w przyszłości, podczas gdy... nigdy z nich nie korzystamy.

Takim przykładowym miejscem jest szafa z ubraniami - wielu z nas posiada ubrania, które założyliśmy tylko raz lub nigdy. Warto zrobić przegląd szaf, szafek i regałów i wyrzucić lub oddać rzeczy, które nam już się nie przydadzą. Podczas przeprowadzki zawsze będziesz mieć nieco mniej do pakowania.

Akcesoria do pakowania

Odpowiednio wcześniej przygotuj sobie niezbędne rzeczy do pakowania. Na pewno nie obejdzie się bez kartonów (różnej wielkości), worków foliowych, folii bąbelkowej, taśmy klejącej oraz nożyczek. Pakując rzeczy pamiętaj, aby nie przeciążać kartonów - osoby z firmy transportowej na co dzień dźwigają ciężary, więc nie warto dokładać im dodatkowych. Waga kartonu nie powinna przekraczać 20 kg. Ta uwaga dotyczy zwłaszcza książek, które potrafią zaskakująco dużo ważyć. Książki najlepiej spakować do mniejszych kartonów.

Zacznij pakowanie wcześniej

Najprawdopodobniej masz wiele takich rzeczy, których nie używasz na co dzień, np. zestaw garnków otrzymany w prezencie ślubnym, książki lub ubrania na inną porę roku niż obecna. Zapakuj je wcześniej, aby nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Gdy będziesz pakować pozostałe rzeczy, pamiętaj, aby niektóre z nich wziąć do torebki lub bagażu podręcznego. Należą do nich np. klucze, dokumenty, telefon, nożyczki.

Zamów firmę przewozową

W ramach oszczędności, niektórzy decydują się na samodzielny przewóz swojego dobytku. Jest to dobry pomysł, jeśli nie mamy ze sobą zbyt wielu rzeczy, jeśli jednak nasz dobytek jest już znacznych rozmiarów, warto zdecydować się na pomoc zewnętrznej firmy. Firma Optima Przeprowadzki specjalizuje się w transporcie mebli i przeprowadzkach dla osób prywatnych oraz firm. Oferuje usługi przeprowadzek zarówno na terenie Polski, jak i międzynarodowych. Zapewnia bezpieczne pakowanie i zabezpieczanie mienia przed transportem. Dysponuje flotą nowoczesnych busów do transportu mebli i innych rodzajów mienia. Firma zatrudnia wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników oraz jest ceniona przez klientów za profesjonalizm, szybkość i konkurencyjne ceny.

W dniu przeprowadzki...

Jeśli masz już wszystko przygotowane, nie pozostaje nic innego, jak poczekać na firmę przewozową. Pracownicy sprawnie uwiną się z załadunkiem oraz transportem, a ty będziesz mieć chwilę odpoczynku przed kolejnym etapem - rozpakowaniem. Powodzenia!

Opracowanie:

Optima Przeprowadzki

Warszawa , al. Komisji Edukacji Narodowej 95

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas