Artykuł sponsorowany Organizacja wesela - samodzielnie czy z firmą eventową?

Organizacja wesela - samodzielnie czy z firmą eventową?

Organizacja wesela to niemałe zadanie. Według osób zajmujących się profesjonalnie planowaniem przyjęć weselnych, młoda para musi wykonać ponad 70 zadań, aby zorganizować to upragnione wydarzenie. Zajmuje to ogrom czasu, w dodatku zawsze pozostaje pewna doza stresu, czy wszystko pójdzie zgodnie z naszą myślą. Dlatego w takich sytuacjach warto zastanowić się nad współpracą z firmą eventową.

Określ swoje potrzeby i możliwości

Bez względu na to, czy organizujesz wesele samodzielnie, czy też z pomocą agencji eventowej, na wstępie musisz określić swoje potrzeby oraz oczywiście budżet.

Na wstępie zastanów się nad stylem wesela. Czy marzy ci się tradycyjne polskie, czy też z pewnym dominującym motywem przewodnim, który będzie spajał wszystkie elementy? Lubisz elementy drewniane i kameralną, ciepłą atmosferę? Najprawdopodobniej przypadnie ci do gustu styl rustykalny. Wolisz przełamać tradycję i zrobić coś nietuzinkowego? Wygląda na to, że twoje wesele będzie w nowoczesnym stylu.

Przemyśl również, czy chcesz robić duże wesele dla całej rodziny, czy jednak ograniczysz się do samych najbliższych? Jeśli już wstępnie wiesz, jak ma wyglądać twoje przyjęcie weselne i wybierzesz miejsce, zorientuj się, czy zmieścisz się w wyznaczonym budżecie. Warto dodać, że końcowa kwota wesela będzie wyższa niż założysz - zawsze wpadną jakieś nieprzewidziane wydatki. Dlatego już na wstępie można przyjąć, że należy przygotować się na kwotę o około 10% wyższą, niż wstępnie planowany budżet.

Stwórz plan działania

Jeśli samodzielnie organizujesz wesele, bez dobrego planu ani rusz, zwłaszcza w okresie najgorętszych przygotowań. Skorzystaj z organizera lub gotowych aplikacji. Spisz swoje wszystkie pomysły, plany, inspiracje - wyłoni się z tego pomysł na twoje idealne wesele.

To, co musisz zrobić na samym wstępie, to rezerwacja sali weselnej, fotografa, terminu ślubu w kościele itp. Gdy będziesz mieć pewność terminu, przyjdzie czas na ustalenie szczegółów.

Przyjęcia weselne z firmą eventową

Spraw do wykonania przed ślubem jest całe mnóstwo! Zwłaszcza, jeśli planujesz duże wesele. Oczywiście, możesz wszystkim zająć się samodzielnie - niejedna para już to zrobiła. Pytanie jednak, czy trzeba brać na siebie tyle obowiązków, zwłaszcza, jeśli nie masz w życiu wystarczająco dużo czasu? Twoje zadania z organizacją wesela chętnie przejmie agencja eventowa, np. Art Of The Pranks - Sebastian Woźniak. Tego typu firmy mają już sprawdzonych DJów, zespoły, fotografów, firmy cateringowe itp. Wiedzą też jak stworzyć dobrą atmosferę i zorganizować pamiętne wydarzenie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas