Artykuł sponsorowany Dlaczego warto wynająć animatora na dziecięcą imprezę?

Dlaczego warto wynająć animatora na dziecięcą imprezę?

Niektórych rodziców sama myśl o opiece nad grupą przedszkolaków przyprawia o ból głowy. Nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale również konieczności zorganizowania pociechom czasu. Skorzystanie z oferty profesjonalnej organizacji imprez to rozwiązanie dla każdego, kto nie ma umiejętności w organizowaniu dziecięcych imprez. Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie i jakie są jego największe zalety?

Animator a opiekunka

Kiedy mowa o organizacji imprezy, na myśl od razu przychodzi animator. Jest to osoba, która przez cały czas trwania imprezy dba o to, aby maluchy się nie nudziły i aktywnie spędzały czas. Do zadań animatora należy organizowanie różnego rodzaju zabaw np. konkursów, malowania twarzy lub zawodów sportowych. Pamiętaj, że nie każdy animator jest opiekunem! Opiekun zajmuje się zaspakajaniem potrzeb dziecka np. przygotowywanie posiłków, a na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo. W przypadku animatora opiekę nad dziećmi sprawują rodzice, a animator zajmuje się wyłącznie skupianiem uwagi maluchów i zajmowaniem ich czasu wolnego. Oczywiście animator może być opiekunem, lecz jeśli decydujesz się na skorzystanie z usług – upewnij się, co dokładnie obejmują.

Profesjonalna organizacja imprez z atrakcjami!

Najwygodniejszym rozwiązaniem dla rodziców jest wynajęcie firmy, która zajmuje się kompleksową organizacją dziecięcych imprez, dostarczając niesamowitych atrakcji. Doskonałym przykładem jest między innymi firma Kontrans, której siedziba mieści się w Podzamczu. Decydując się na skorzystanie z usług specjalistów można mieć pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Tego typu firmy mają nie tylko niezbędny sprzęt, ale również wieloletnie doświadczenie. Doskonale wiedzą, co jest akurat popularne wśród dzieci i z jakich atrakcji maluchy ucieszą się najbardziej.

Jakie atrakcje wybrać?

Na dziecięcych imprezach można znaleźć coraz to nowsze pomysły na zabawę. Wśród popularnych atrakcji można wymienić:

  • Dmuchańce – zamki do skakania, zjeżdżalnie i baseny z kulkami.
  • Konkursy – szczególnie te z nagrodami. Nagrody nie muszą być kosztowne, wystarczą drobiazgi np. bańki mydlane, fluorescencyjne bransoletki lub pluszaki.
  • Malowanie twarzy – dzieci uwielbiają wcielać się w role ulubionych postaci z kreskówek lub uroczych zwierzątek. Do malowania twarzy używa się specjalnych, bezpiecznych farb.
  • Zawody sportowe – różnego rodzaju gry i zabawy zespołowe na świeżym powietrzu.

Oczywiście wybór atrakcji jest uzależniony od indywidualnych upodobań dziecka. To rodzice znają najlepiej swoją pociechę i wiedzą, które zabawy sprawią mu najwięcej radości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas