Materiał Partnera Odkomarzanie, czyli jak z przydomowego ogrodu pozbyć się nieproszonych „krwiopijców”?

Odkomarzanie, czyli jak z przydomowego ogrodu pozbyć się nieproszonych „krwiopijców”?

Komary, choć może nie są wyjątkowo groźne, są niezwykle dokuczliwe i stanowią spory problem, który powraca każdego roku, zwłaszcza w letnich miesiącach, kiedy to właśnie najprzyjemniej jest spędzać wieczory w przydomowym ogrodzie. Na szczęście z plagą komarów można poradzić sobie efektywnie, zlecając firmie zajmującej się deratyzacją, dezynsekcją i dezynfekcją przeprowadzenie odkomarzania.

Czym właściwie jest odkomarzanie?

O tym jak drażniące są chmary komarów latających nad głową, których dokuczliwe ukąszenia potrafią zepsuć niejedno spotkanie na świeżym powietrzu, nie trzeba nikogo przekonywać. Dotyczy to zwłaszcza miesięcy letnich, zaś apogeum kłopotów z komarami przypada na okres od czerwca do sierpnia, a nawet września, przy czym warto pamiętać, że insektom tym szczególnie sprzyja wysoka wilgotność, dlatego też pojawienia się największej ilości „krwiopijców” należy spodziewać się po długotrwałych opadach deszczu i na terenach, w okolicach których występują zbiorniki wodne.
Pozbycie się plagi komarów z działki lub przydomowego ogrodu to dość skomplikowane zadanie, w przypadku którego popularne środki na komary dostępne w sklepach (świece zapachowe, spraye na komary, lampy owadobójcze itp.), są najczęściej doraźnym i krótkotrwałym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepsze i trwalsze efekty w walce z tymi insektami przynosi odkomarzanie, czyli działanie z zakresu szeroko rozumianej dezynsekcji, którego zadaniem jest usunięcie komarów z danego terenu przy użyciu metody chemicznej. Jest to jednak zabieg, którego przeprowadzenie warto powierzyć profesjonalnej firmie, takiej jak DDD Robak Robert Sławiński, co wynika z faktu, że doświadczeni fachowcy, planując odkomarzanie, wykorzystują do tego celu dedykowane środki chemiczne, które nanoszone mogą być metodą naziemną z opryskiwaczy spalinowych mgłą zimnokropelkową lub metodą zamgławiania, czyli wytwarzanie przy pomocy specjalnego urządzenia drobnej mgły środka zwalczającego owady, która naniesiona na powierzchnię, roślinności wnika w najdrobniejsze nawet szczeliny i zakamarki, zabijając komary. Warto przy tym pamiętać, że rozpylony podczas zabiegu odkomarzania środek chemiczny pokrywa roślinność ogrodu, zaś skuteczność zabiegu jest tym lepsza, im więcej gęstych krzewów rośnie w ogrodzie, a co za tym idzie aby likwidacja komarów było najefektywniejsza, zleca się zastosowanie zabiegu na jak największym terenie.   
Warto przy tym pamiętać, że działanie rozpylonych podczas zabiegu odkomarzania środków, utrzymuje się 3–4 tygodnie, przy czym na skrócenie jego trwałości wpłynąć mogą np. ulewne deszcze.

Odkomarzanie pod kontrolą

Środki chemiczne użyte podczas zabiegu odkomarzania zabijają dorosłe owady lub powodują u nich niezdolność do rozmnażania, bądź też wywołują w ich fizjologii zmiany, które upośledzają ich funkcje życiowe. Należy jednak pamiętać, że profesjonalnie przeprowadzone odkomarzanie jest całkowicie bezpieczne dla otoczenia – zarówno roślin, jak również ludzi i zwierząt. Dotyczy to także pszczół, co wynika z faktu, że fachowcy, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się negatywnego wpływu odkomarzania na pszczoły, procedurę tę przeprowadzają zazwyczaj wczesnym rankiem, kiedy pszczoły jeszcze śpią w ulach lub w momencie, kiedy słońce już zajdzie, a owady zapylające chowają się na noc i zanika ich aktywność, zaś wtedy wylatują komary.
Odkomarzanie, jakkolwiek by się wydawało proste i nieskomplikowane, jest zabiegiem specjalistycznym, do przeprowadzenia którego wykorzystuje się preparaty, które użyte w niewłaściwy i nieodpowiedzialny sposób mogą przynieść więcej szkód niż korzyści. Stąd też tak ważne jest aby proces ten realizowali doświadczeni fachowcy zajmujący się dezynsekcją.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas