Materiał Partnera Obywatel nowoczesnego świata – nauka języka angielskiego

Obywatel nowoczesnego świata – nauka języka angielskiego

Obecnie podróż do innego kraju lub nawet na inny kontynent liczona jest w godzinach, a nie w dniach, ani w miesiącach. Znacząco skrócił się dystans rozumiany nie tylko w kategoriach odległości, ale przede wszystkim w kontekście relacji między ludźmi. Gdy już przybędziemy na miejsce, wypadałoby się w jakiś sposób z tubylcami dogadać. Trudno wymagać jednak od kogoś znajomości wszystkich języków. Czy istnieje zatem jakiś uniwersalny sposób?

Język angielski – dlaczego właśnie ten?

Imperium Rzymskie, Imperium Osmańskie, Państwo Mongołów. Gdy myślimy o największych potęgach, istniejących w historii świata, to właśnie te państwa przychodzą nam do głowy jako pierwsze. Jednakże, czy jest to całkowicie zgodne z prawdą? Nie da się im odmówić wielkości pod każdym względem, aczkolwiek rzadko kto zdaje sobie sprawę, iż potęgą o największym zasięgu terytorialnym, była Wielka Brytania. Od Kanady i północnej części Ameryki, poprzez Afrykę, aż po Australię i Nową Zelandię. Wpływ Brytyjczyków, widoczny jest przede wszystkim poprzez język używany przez mieszkańców tych obecnie niepodległych państw dzisiaj.

Z praktycznego punktu widzenia sprawia to, iż pomimo tego, że nie zachował się on w swojej pierwotnej formie w sposób całkowity, to dzięki znajomości języka angielskiego, jesteśmy w stanie dogadać się de facto w każdym zakątku świata. Mamy tutaj do czynienia z językiem uniwersalnym, którego dobra znajomość staje się więcej niż konieczna. Gdzie jednak zdobyć niezbędne umiejętności?

Najlepsze szkoły językowe

Powszechnie twierdzi się, że aby dokładnie poznać język wraz ze wszystkimi jego niuansami, często zależnymi od kontekstu, należy zamieszkać w danym kraju. Rzadko kto może pozwolić sobie na taką ewentualność. Gdzie zatem zacząć uczyć się angielskiego poza szkołą, której metody wciąż pozostawiają wiele do życzenia? Niezwykle atrakcyjną ofertą pochwalić mogą się najlepsze szkoły językowe takie jak ta, prowadzona przez Dobrosławę Toberę. To właśnie w takich miejscach wszyscy zainteresowani mogą liczyć nie tylko na indywidualne podejście, ale także dostosowanie szybkości nauki do możliwości intelektualnych ucznia.

Mowa tutaj zarówno o podstawach języka angielskiego, dzięki którym będziemy w stanie porozumieć się na poziomie podstawowym, jak i o wielu odmianach języka specjalistycznego, którym z racji wykonywanych obowiązków, muszą posługiwać się lekarze, prawnicy, czy inżynierowie. Język angielski sam w sobie nie powinien sprawić problemów nikomu, kto jego naukę będzie traktował przede wszystkim systematycznie.

Podziel się