Materiał Partnera Nowoczesne toalety przenośne. W jaki sposób usuwa się przykre zapachy?

Nowoczesne toalety przenośne. W jaki sposób usuwa się przykre zapachy?

Kabiny przenośne to niezbędny element wyposażenia każdego wydarzenia plenerowego. Aby zagwarantować użytkownikom najwyższy standard korzystania z toalety, wiele uwagi poświęca się nie tylko samej konstrukcji, ale przede wszystkim szybkiej neutralizacji nieprzyjemnych zapachów. Osiągnięcie zamierzonych rezultatów jak najbardziej jest możliwe, aczkolwiek wymaga zastosowania specjalistycznych środków. Jak zatem z tym problemem radzą sobie profesjonaliści?

Czym są neutralizatory zapachów?

Podczas imprez plenerowych takich jak m.in. koncerty, z pojedynczej kabiny może skorzystać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset ludzi. Sprawia to, że standardowe sposoby na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów, ze względu na punktowe działanie oraz niską wydajność, po prostu nie mają prawa spełnić powierzonej im funkcji.

Nie sprawdzą się ani odświeżacze powietrza w sprayu, ani tym bardziej dobrze wszystkim znane kostki toaletowe. Choć może nie wydawać się to tak oczywiste, ale problem uznaje się za bardzo poważny. Jak z jego rozwiązaniem radzą sobie pracownicy firm zajmujących się wynajmem toalet przenośnych? Bardzo pomocne okazują się specjalistyczne neutralizatory w formie skoncentrowanego płynu.

Mają one działanie bakteriobójcze. Redukują powstawanie gazów, osadów oraz, co najważniejsze – zapachów. Przyspieszają również rozkład fekaliów i papieru toaletowego, a to z kolei, przekłada się na łatwe i sprawne opróżnianie zbiorników. W składzie chemicznym neutralizatorów nie ma formaldehydów i innych niebezpiecznych substancji, dlatego też są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak używać neutralizatorów?

To, że neutralizatory dostępne są w formie płynu, wcale nie oznacza, że ich wykorzystanie ogranicza się jedynie do przelania zawartości butelki prosto do muszli toalety przenośnej. Po pierwsze, jako że mamy tutaj do czynienia z koncentratem, należy go odpowiednio rozcieńczyć. W jakich proporcjach? Ten parametr uzależniony jest przede wszystkim od temperatury powietrza. Dla przykładu, przy +5 stopniach Celsjusza wystarczy około 60-70 mililitrów koncentratu rozrobionego w 10-15 litrach wody. Jeśli jednak temperatura waha się od 30 do 35 stopni Celsjusza, potrzebne będzie już około 250 mililitrów neutralizatora, a więc ponad trzykrotnie więcej.

Aby nie narażać się na ryzyko popełnienia błędu, zdecydowana większość organizatorów imprez decyduje się na skorzystanie z obsługi kompleksowej w zakresie wynajmu i bieżącego serwisu toalet. Bardzo atrakcyjnie przedstawia się oferta przygotowana przez specjalistów z WC Lejek. To właśnie tutaj wszyscy zainteresowani mogą liczyć zarówno na indywidualne podejście do każdego zlecenia, jak i atrakcyjne warunki cenowe. Fachowcy zapewniają obsługę na terenie całego kraju przez 365 dni w roku.

Opracowanie:

Wc Lejek

Siestrzeń , Żelechowska 7a

Podziel się