Materiał Partnera Najważniejsze powody, dla których warto mieć adwokata na sprawie rozwodowej

Najważniejsze powody, dla których warto mieć adwokata na sprawie rozwodowej

Osoby, które biorą rozwód, często zastanawiają się, czy przez całą sprawę przechodzić samemu, czy lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy adwokata. Zdaniem specjalistów lepszym wyborem jest ta druga opcja, ponieważ sprawy rozwodowe wymagają znajomości przepisów prawa, dzięki którym wszystko odbędzie się szybciej i z lepszym rezultatem dla nas. Zobacz, dlaczego warto mieć adwokata na sprawie rozwodowej.

Adwokat skróci czas postępowania rozwodowego i będzie nas reprezentował

Chyba wszystkie osoby, które przechodziły lub przechodzą przez rozwód, chcą, aby sprawy te zakończyły się jak najszybciej. To jest łatwiejsze do uzyskania z pomocą adwokata. Nie chodzi o to, że osoba znająca prawo ma znajomości, które umożliwią przesunięcie rozprawy rozwodowej na wcześniejszy termin, lecz o to, że adwokat pomoże swojemu klientowi przygotować odpowiedni wniosek do sądu, w którym nie będzie błędów i braków formalnych. W przypadku samodzielnego przygotowywanie wniosku rozwodowego nietrudno o popełnieni błędu lub przegapienie istotnej dla sądu kwestii. Wówczas sędzia nakaże nam uzupełnić braki formalne, a sprawa rozwodowa zostaje przełożona na inny termin. Dokładne sporządzenie pozwu rozwodowego przez doświadczonego adwokata sprawi, że sąd wyznaczy wcześniejszy termin rozwodu. Tego typu usługi oferuje m.in. Kancelaria adwokacka Kamil Madeja z Grudziądza w województwie kujawsko-pomorskim.

Kolejną kwestią jest to, że w przypadku ustanowienia pełnomocnika w sprawie rozwodowej sprawi, że osoba biorąca rozwód, w sądzie będzie musiała pokazać się prawdopodobnie tylko raz, kiedy to sędzia będzie chciał przesłuchać klienta osobiście. W pozostałych kwestiach to adwokat będzie reprezentował interesy swojego klienta, a co za tym idzie, jego zadaniem będzie stawianie się na rozprawach, przesłuchiwanie świadków czy składanie wniosków. Należy jednak pamiętać, że obecność strony na sprawie rozwodowej może być dość ważna, ponieważ to w końcu osoby biorące rozwód powinny wiedzieć, czego chcą.

Adwokat odciąży nas psychicznie

Kolejnym powodem, dla którego skorzystanie z usług adwokata w sprawach rozwodowych jest to, że takie sprawy często stanowią duży ciężar psychiczny dla wielu z nas. W sądzie stresujemy się obecnością nie tylko sędziego, lecz przede wszystkim naszego dotychczasowego małżonka, który w obecnej sytuacji jest naszym „przeciwnikiem”. Mimo to musimy zachować chłodną głowę i nie dać ponieść się emocjom, co nie zawsze jest łatwe. Dlatego siedzący obok adwokat to dobre rozwiązanie, ponieważ będzie on nas wspierał psychicznie, a do tego zwiększy poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie.

Ponadto istotna jest współpraca z adwokatem między rozprawami. W celu jak najlepszego przygotowania się do rozwodu niezbędne jest zaznajomienie adwokata z różnymi szczegółami z naszego życia, które mogą mieć znaczenie w sprawie rozwodowej. Tylko w ten sposób jego rola będzie spełniona w 100%.

Opracowanie:

Kamil Madeja Kancelaria adwokacka

Grudziądz , Mikołaja z Ryńska 2

Podziel się