Materiał Partnera Na co zwrócić uwagę, sprzątając mieszkanie pod wynajem?

Na co zwrócić uwagę, sprzątając mieszkanie pod wynajem?

Wynajem nieużytkowanego mieszkania może być dobrym sposobem na podreperowanie domowego budżetu. Wcześniej jednak lokal trzeba odpowiednio przygotować, aby zachęcić potencjalnych lokatorów do podpisania umowy. Nie chodzi wyłącznie o przeprowadzenie remontu czy niezbędnych napraw, ale także jego dokładne posprzątanie. Jak poradzić sobie z doprowadzeniem całego metrażu do porządku?

Świeże i pachnące tekstylia

Wszelkiego rodzaju materiałowe elementy dekoracyjne sprawiają, że wnętrze staje się przytulne i ciepłe. Jednocześnie są jak magnes dla kurzu oraz roztoczy, co w dłuższej perspektywie oznacza specyficzny i niezbyt przyjemny zapach. Przygotowując mieszkanie do wynajęcia, nie można więc zapomnieć o tak kluczowej czynności jak dokładne wytrzepanie oraz wypranie wszelkich koców, narzut, poszewek od dekoracyjnych poduszek. Te same czynności należy wykonać z dywanami, wykładzinami, jak również meblami tapicerowanymi - fotelami, sofami. Warto też zadbać o higienę ewentualnego materaca na łóżku w sypialni. Wśród tekstyliów trzeba pamiętać o firanach, zasłonach i roletach rzymskich. Ich czyszczenie najlepiej połączyć z dokładnym myciem okien wraz z parapetami. Pamiętajmy, że nawet najskrupulatniej wysprzątane mieszkanie nie będzie wyglądać i pachnieć świeżo, jeśli zapomnimy o materiałowych dodatkach wystroju.

Czysta armatura

To kolejny istotny punkt podczas porządkowania lokalu. Łazienka to strategiczne miejsce na „mapie czystości”, przy którego sprzątaniu należy zwrócić uwagę na najmniejszy detal. Toaleta, umywalka, wanna bądź kabina wraz z bateriami pozbawione zacieków, osadu z mydła i kamienia to podstawa. Należy również zadbać o udrożnienie ewentualnych zatorów w rurach odpływowych. Higiena w tym pomieszczeniu jest niesamowicie ważna ze względu na bezpośredni kontakt z ciałem jej użytkowników. Jeśli wcześniej mieliśmy innych najemców, należy zwrócić szczególną uwagę na dezynfekcję tego miejsca. W tej sytuacji może przydać się pomoc ekipy sprzątającej, na przykład z firmy Błysk oraz zastosowanie specjalistycznych detergentów.

Lśniąca kuchnia

To kolejne pomieszczenie, które powinno wyróżniać się nienaganną czystością ze względu na jego przeznaczenie. Zadbajmy o stan sprzętów AGD - rozmrożenie i umycie lodówki z zamrażarką, odkamienienie czajnika, pozbycie się tłuszczu z płyty kuchennej, piekarnika i ewentualnej mikrofalówki. Jeśli na wyposażeniu znajdują się naczynia, sztućce, przybory do gotowania oraz garnki, to najlepiej je dokładnie pozmywać. Sprzątanie mieszkania przed jego wynajęciem to nie lada wyzwanie, któremu trudno podołać w pojedynkę, dlatego zaangażujmy do pomocy najbliższych bądź zdecydujmy się na zatrudnienie firmy sprzątającej. Poza najważniejszymi kwestiami, które opisaliśmy, nie można też zapominać o tak podstawowych jak: odkurzenie pod i za meblami, umycie podłóg, wytarcie wszystkich półek oraz szafek - także wewnątrz.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas