Materiał Partnera Kwiaty cięte – luksusowy podarunek dla ukochanej osoby

Kwiaty cięte – luksusowy podarunek dla ukochanej osoby

Przypomnij sobie, kiedy ostatnio kupiłeś bliskiej Ci osobie bukiet kwiatów. No właśnie! Robimy to coraz rzadziej. Znacznie prościej jest nam udać się do marketu po czekoladki czy butelkę wina. Tyle że nie robią one na obdarowanym takiego wrażenia jak pięknie skomponowana wiązanka. Przy pomocy kwiatów możemy wyrazić tak wiele – miłość, szacunek, wdzięczność. Dlaczego warto częściej odwiedzać kwiaciarnię?

Kwiaty – idealne prezent na każdą okazję

Potrafimy stracić naprawdę dużo czasu na poszukiwanie odpowiedniego prezentu dla konkretnej osoby. Nawet jeśli kupimy określony podarek, często nie mamy pewności, czy spodoba się on  obdarowanemu. Okazały bukiet jest pod tym względem niezawodny. Kwiaty zawsze przyjmowane są z radością i można podarować je z każdej okazji – urodzin, imienin, rocznicy ślubu czy awansu. Cieszą zarówno kobiety, jak i mężczyzn w każdym wieku. Doświadczony florysta skomponuje wiązankę na podstawie kilku informacji o jej przyszłym właścicielu. To duże udogodnienie dla osób, które nie mają rozeznania w świecie kwiatów.

Jakie kwiaty kupić?

Warto jednak wiedzieć, jakie są ulubione kwiaty osoby, której chcemy sprawić przyjemność. Miły gest zostanie wówczas doceniony w dwójnasób. Najbardziej uniwersalnym wyborem są róże. W kwiaciarniach znajdziemy wiele ich odmian i kolorów. Kobiety uwielbiają też tulipany, piwonie, gerbery czy stokrotki. W bukietach przeznaczonych dla mężczyzn dominuje zwykle anturium, storczyk, helikonia czy amarylis.

Dużą rolę w kompozycjach florystycznych dla obu płci odgrywa również tonacja kolorystyczna. Wiązanki dla pań są zwykle bardziej różnorodne gatunkowo i pełne barw, a dla panów – eleganckie i stonowane. Jako prezent możemy wręczyć też kwiaty doniczkowe. Wiele osób uważa, że są one bardziej praktyczne, ze względu na fakt, że mogą cieszyć oko domowników przez całe lata. Zadbajmy jednak o estetyczne przygotowanie podarunku – dekorację doniczki, efektowną kokardę czy ozdobne klamerki na listki.

Kwiaty bez okazji? Jak najbardziej!

Bukiet ciętych kwiatów wręczony bez okazji to najlepszy dowód zaangażowania. Nawet jedna estetycznie przybrana róża może sprawić ogromną przyjemność. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy od czasu do czasu kupili kwiaty sami dla siebie. Jak przekonuje florysta z kwiaciarni Galante Bukiety – wiązanki świeżych kwiatów to najlepsza dekoracja wnętrz. Zapach kwiatów oraz ich wygląd wpływają kojąco na nasze zmysły i poprawiają nastrój. Udowodniono, że ludzie, którzy otaczają się kwiatami, rzadziej popadają w stany depresyjne i cieszą się lepszym komfortem psychicznym.

Opracowanie:

Galante Bukiety - Kwiaciarnia Renata Gołaszewska

Łódź , Wschodnia 72

  • tel. 501 153 518

Podziel się