Artykuł sponsorowany Kancelaria radcy prawnego „Patron” – pomoc w uzyskaniu wyższych świadczeń alimentacyjnych na dziecko

Kancelaria radcy prawnego „Patron” – pomoc w uzyskaniu wyższych świadczeń alimentacyjnych na dziecko

Wychowywanie dziecka wiąże się z dużym obciążeniem finansowym. Koszty utrzymania pociechy powinny być sprawiedliwie dzielone między obojga rodziców, nawet jeśli nie prowadzą oni wspólnego gospodarstwa domowego. Zwykle to matka sprawuje codzienną opiekę nad dzieckiem, podczas gdy ojciec dostarcza środków na jego utrzymanie. Potrzeby małoletniego rosną wraz z jego wiekiem. Często zdarza się, że alimenty przyznane matce kilka lat temu są niewystarczające w jej aktualnej sytuacji finansowej. Radcy prawni z kancelarii „Patron” pomogą w uzyskaniu wyższego świadczenia.

Od czego zależy wysokość świadczenia alimentacyjnego?

Wysokość alimentów uzależniona jest od potrzeb dziecka oraz możliwości zarobkowych rodziców. Każda sprawa rozpatrywana jest przez sąd indywidualnie. To oczywiste, że dwulatek będzie miał mniejsze potrzeby niż nastolatek. W związku z czym, na konto rodzica, który opiekuje się nim na co dzień, będzie wpływać niższe świadczenie. Oprócz kosztów związanych z wyżywieniem i zapewnieniem dziecku dachu nad głową, rodzice muszą pokrywać też koszty leczenia, nauki i rozrywki małoletniego.

Kiedy można zwrócić się do sądu o podwyższenie alimentów?

Jak informuje specjalista z kancelarii radcy prawnego „Patron” – rodzic może ubiegać się o podwyższenie alimentów na dziecko za każdym razem, gdy zaobserwuje wyraźny wzrost swoich wydatków na usprawiedliwione potrzeby małoletniego. Może to też zrobić także wtedy, gdy sytuacja materialna rodzica wypłacającego świadczenie ulegnie znacznej poprawie. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, potrzebne będą dowody. Sprawę majętności rodzica zobowiązanego do wypłaty alimentów zbada sąd. Natomiast, aby udowodnić wzrost kosztów utrzymania dziecka, potrzebne będą paragony, rachunki lub faktury obrazujące wydatki rodzica, z którym małoletni mieszka na co dzień.

Jak uzyskać wyższe świadczenie?

Wniosek o podwyższenie alimentów należy wnieść do sądu rejonowego odpowiedniego do miejsca zamieszkania dziecka uprawnionego do poboru tego świadczenia. Do pisma trzeba dołączyć dokumenty potwierdzające wzrost wydatków na utrzymanie małoletniego. Warto skorzystać z pomocy doświadczonych prawników z kancelarii prawnej „Patron”, którzy przygotują odpowiednią dokumentację oraz będą reprezentować klienta przed sądem, co znacząco zwiększy szansę na wygraną. Postępowanie alimentacyjne z adwokatem u boku jest znacznie mniej stresujące dla powoda. Radca prawny zadba o to, by sąd dokładnie zbadał możliwości zarobkowe rodzica zobowiązanego do wypłaty alimentów. Często zdarza się, że pozwany zataja swój faktyczny dochód lub nie wykorzystuje w pełni swoich kwalifikacji dla pozyskania wyższego wynagrodzenia. A ma to bezpośredni wpływ na dobrobyt dziecka.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas