Materiał Partnera Jakie są największe zalety alpinistycznych metod pielęgnacji i wycinki drzew?

Jakie są największe zalety alpinistycznych metod pielęgnacji i wycinki drzew?

Drzewa stanowią nieodłączny element naszego krajobrazu. Przebywanie wśród zieleni znacząco poprawia nasze samopoczucie i redukuje stres. Niestety w miejskiej dżungli rośliny nie zawsze mają zapewnione odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju. Bywa, że stwarzają zagrożenie lub potrzebują pomocy człowieka, by zachować zdrowy wygląd. Dzięki firmom, które zajmują się pielęgnacją i wycinką drzew alpinistycznymi metodami, możemy cieszyć się pięknym widokiem z okna bez obaw o swoje bezpieczeństwo.

Nie wycinaj, pielęgnuj!

W dzisiejszych czasach wycinka drzew jest zawsze ostatecznością. By dokonać jej w legalny sposób, konieczne jest uzyskanie stosownych zezwoleń. Drzewa, które rosną w mieście spełniają wiele ważnych funkcji. Oczyszczają powietrze, chronią przez skwarem i są domem dla lokalnego ptactwa. Dlatego też ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja. W tym celu specjaliści stosują cięcia sanitarne. Pozwalają one na usunięcie nadłamanych, obumierających bądź martwych pędów, gałęzi i konarów. Przyspiesza to regenerację drzewa oraz wpływa na poprawę jego wyglądu. Alpinistyczne obcinanie gałęzi stosuje się także dla bezpieczeństwa. Bardzo często zdarza się, że nadmiernie rozrośnięte konary stanowią zagrożenie dla przechodniów, aut, budynków czy linii energetycznych. Redukcja koron drzew znacząco zmniejsza ryzyko wypadków z udziałem połamanych gałęzi. Sąsiedztwo licznych drzew to często  utrapienie dla mieszkańców wyższych kondygnacji wieżowców. Nierzadko skarżą się oni na zanieczyszczenie balkonów liśćmi i ptasimi odchodami. Gałęzie ograniczają też dopływ światła słonecznego do ich mieszkań. Alpinistyczne prześwietlanie gałęzi pozwala rozwiązać ten problem bez konieczności wycinki drzew. Ta dozwolona jest tyko w szczególnych przypadkach, gdy rośliny nie da się uratować lub stanowi potencjalne zagrożenie dla infrastruktury lub ludzi.

Sprawdzeni specjaliści

Przedsiębiorstwo, które zajmuje się alpinistyczną pielęgnacją i wycinką drzew, musi posiadać specjalistyczny sprzęt i adekwatne uprawnienia. Powinno cechować je także doświadczenie. W końcu prace odbywają się na niemałej wysokości i – w dodatku- wymagają elementarnej wiedzy z zakresu botaniki. Pracownicy firmy Wycinka Drzew i Pielęgnacja Ogrodów to eksperci w swoim fachu. Każdego dnia z powodzeniem realizują zlecenia zarówno od klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W ramach swojej działalności przedsiębiorstwo zajmuje się także karczowaniem i sprzątaniem działek, wywozem gałęzi, przycinaniem żywopłotów i pielęgnacją terenów zielonych.

Opracowanie:

Mateusz Barczentewicz Wycinka Drzew I Pielęgnacja Ogrodów

Jasło , św. Jana z Dukli 62B

  • tel. 731 333 024

Podziel się