Jak znaleźć dobrą kwiaciarnię? Czym się kierować przy wyborze?

Jak znaleźć dobrą kwiaciarnię? Czym się kierować przy wyborze?

Zwracasz uwagę na to, gdzie kupujesz kwiaty? W supermarketach? A może na targowiskach? Najlepszym miejscem na zakup kwiatów i bukietów jest jednak bez cienia wątpliwości kwiaciarnia. To tam dowiemy się o kwiatach i sposobach na przedłużanie ich trwałości najwięcej. Doświadczonemu floryście możemy zaufać w tym zakresie w większym stopniu niż ekspedientce w sklepie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wybrać najlepszą kwiaciarnię.

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Dobra kwiaciarnia, czyli jaka?

Podejmując decyzję o tym, w jakiej kwiaciarni najlepiej zamówić bukiet, aby był możliwie jak najbardziej zachwycający, zwróćmy uwagę na takie aspekty jak:

  • zakres asortymentu – dobrze mieć pewność, że na pewno znajdziemy to, czego szukamy,

  • wygląd i przechowywanie kwiatów – kwiaty lubią być przechowywane w chłodnym miejscu, woda powinna być zawsze czysta, a wazony bez osadów,

  • jakość obsługi – nie tylko zdolności interpersonalne pracowników są ważne, ale także – a może przede wszystkim – umiejętność układania bukietów i duża wiedza florystyczna,

  • usługi dodatkowe – warto dowiedzieć się wcześniej czy kwiaciarnia oferuje też usługi takie jak poczta kwiatowa, czy dekorowanie sal weselnych (w tym przypadku dobrze jest zapoznać się ze wcześniejszymi realizacjami ślubnymi i weselnymi danej kwiaciarni).

Jak znaleźć sprawdzone kwiaciarnie w największych miastach w Polsce?

Chcesz skorzystać z poczty kwiatowej albo zamówić wiązankę ślubną? A może zbliżają się imieniny mamy i chciałbyś jej podarować możliwie najpiękniejszy bukiet kwiatów? Nic prostszego! Polecane kwiaciarnie znajdziesz poniżej!

kwiaciarnia Warszawa | kwiaciarnia Gdańsk | kwiaciarnia Łódź

kwiaciarnia Poznań | kwiaciarnia Wrocław | kwiaciarnia Szczecin

kwiaciarnia Częstochowa | kwiaciarnia Kraków | kwiaciarnia Katowice

Dlaczego nie warto kupować kwiatów w supermarkecie?

Przemawia za tym kilka kwestii. Po pierwsze, supermarkety dysponują wyłącznie kwiatami jednego gatunku w jednokolorowym bukiecie. W kwiaciarni natomiast możemy poprosić o ułożeniu bukietu z wybranych przez nas kwiatów, ale i dodatków takich jak kłosy zbóż, liście palmy lub monstery czy gałązki eukaliptusa. Mieszany bukiet będzie prezentował się zdecydowanie bardziej elegancko.

Co więcej, kwiaciarnie oferują kwiaty świeższe i lepszej jakości niż przypadkowe sklepy posiadające w asortymencie wiele różnorakich artykułów, a przecież chcemy, aby osoba obdarowana kwiatami mogła się nimi cieszyć jak najdłużej. Pracownik kwiaciarni na pewno z chęcią wskaże sposoby pielęgnacji kwiatów ciętych.

Skąd wiedzieć, którą kwiaciarnię wybrać?

Kwiaciarnie, wiedząc, że reklama jest dźwignią handlu, coraz częściej decydują się na podjęcie działań marketingowych w celu zwiększenia sprzedaży. Nic jednak nie zastąpi starej dobrej poczty pantoflowej, czyli tak zwanego marketingu szeptanego. Jeśli nie wiemy, która kwiaciarnia w najbliższej okolicy spełni nasze oczekiwania, nie bójmy się poprosić o radę znajomych bądź członków rodziny. Być może mają oni sprawdzone miejsce, w którym zaopatrują się w kwiaty od lat? Jeśli nie, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby poszukać opinii o interesujących nas kwiaciarniach w Internecie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas