Artykuł sponsorowany Jak zaoszczędzić czas przy czyszczeniu wnętrza auta?

Jak zaoszczędzić czas przy czyszczeniu wnętrza auta?

Zadbany lakier, czyste szyby, błyszczące felgi. Takie auto to duma każdego kierowcy. Czar może jednak prysnąć, gdy wejdziemy do środka, a naszym oczom ukaże się zakurzona deska rozdzielcza i poplamiona tapicerka. Jak zadbać o wnętrze auta nie tracąc na to całego dnia?

Pierwsze kroki

Prawie każdy właściciel auta wie, jak łatwo zrobić w nim bałagan. Szczególnie, gdy jeżdżą z nami dzieci, nie jesteśmy w stanie uchronić się przed plamami na tapicerce czy papierkami po cukierkach powtykanymi w zakamarki auta. Jeśli chcemy czuć się dobrze podczas jazdy samochodem, warto zadbać o jego wnętrze i od czasu do czasu je posprzątać.

Naszym pierwszym zadaniem będzie pozbieranie wszystkich śmieci. Efekt będzie szybki, choć pewnie złapiemy się za głowę, wyjmując ze schowków lub kieszeni drzwi sterty paragonów i paczki po ciastach pozostawione przez nasze pociechy. Na przyszłość zadbajmy, aby z przodu i z tyłu auta znalazły się siatki na śmieci i pilnujmy, aby trafiały one w to miejsce. Sprawdźmy bagażnik, kieszenie i zagłębienia siedzeń, a także zakamarki pod fotelikami.

Nieprzyjemny zapach

Wywietrzmy też samochód, otwierając wszystkie drzwi lub okna. Pozbędziemy się dzięki temu przykrego zapachu. Jeśli lubimy palić w aucie - przestańmy. Zapach papierosów wżera się w tapicerkę i plastiki i nie uda się nam go pozbyć, choćbyśmy całe auto obwiesili zapachowymi choinkami. Te w postaci zawieszek lub z wtyczkami do gniazda zapalniczki sprawdzą się w autach niepalących kierowców. Dobrze dobrane sprawią, że będzie pachniało w nim świeżo każdego dnia.

Czyszczenie kokpitu

Na rynku istnieją specjalistyczne środki do czyszczenia kokpitu. Możemy je zakupić i pozbyć się kurzu i brudu, postępując zgodnie z instrukcją producenta. Jest jednak tańszy i lepszy sposób, żeby to zrobić. Zmieszajmy pół szklanki octu (najlepiej jabłkowego), pół szklanki płynu do naczyń i kilkanaście kropli olejku zapachowego. Miksturę przelejmy do butelki z atomizerem. Pryskając ją na ręcznik papierowy lub ścierając po spryskaniu bezpośrednio na plamy uzyskamy oszałamiający efekt. Dzięki połączonej mocy octu i płynu do naczyń pozbędziemy się nawet starych, zaschniętych plam z plastików w ciągu kilku sekund!

Pranie tapicerki

W każdym supermarkecie i na stacji paliw znajdziemy płyny do prania tapicerki. Jednak szczególnie, gdy jest jasna albo skórzana mogą one sobie nie poradzić. Oddajmy więc tę część pracy fachowcom. Za niewygórowaną cenę specjaliści tacy jak Tanie Pranie z Zielonej Góry odkurzą i wypiorą nam fotele, materace, a za dopłatą wyczyszczą całe wnętrze samochodu. Jeśli chodzi o ten element sprzątania warto zainwestować i poprosić o pomoc fachowców.

Regularność

Najważniejsza jest zawsze regularność. Wrzucanie śmieci do worków, wywabianie plam od razu po ich powstaniu czy przecieranie kokpitu w kolejce na stacji benzynowej trzymanym w schowku roztworem pozwoli nam zaoszczędzić czas i utrzymać nasze auto w czystości na co dzień.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas