Materiał Partnera Sodowanie w zakładach blacharsko-lakierniczych

Sodowanie w zakładach blacharsko-lakierniczych

Nieco bliżej obeznani z techniką najpewniej co nieco wiedzą o oczyszczaniu zabrudzonych czy zardzewiałych powierzchni przy pomocy tzw. piaskowania. Metoda ta, choć bardzo skuteczna i stosowana przez wiele dziesiątków lat, dzisiaj zaczyna tracić na swej popularności. Główną jej wadą jest agresywne oddziaływanie drobin piasku na czyszczone powierzchnie powodujące ich mikrouszkodzenia, a także zagrożenie dla układu oddechowego operatorów obsługujących maszyny piaskujące. Owych wad pozbawiona jest metoda sodowania.

Sodowanie vs piaskowanie

Nietrudno domyślić się, że w owej stosunkowo młodej metodzie, zamiast piasku, czy zmielonego szkła lub drobin metalu jako czyściwo stosowana jest soda. Soda oczyszczana to związek biodegradowalny, znakomicie rozpuszczający się w wodzie, a więc niestanowiący zagrożenia dla środowiska naturalnego ani dla płuc obsługujących maszynę czyszczącą pracowników. W metodzie sodowania ponadto, w przeciwieństwie do tradycyjnego piaskowania nie stosuje się żadnych chemicznych dodatków, co również w kontekście ekologii ma niebagatelne znaczenie. Dla każdego przedsiębiorcy ważny jest aspekt ekonomiczny prowadzonej przez niego działalności. Okazuje się, że sodowanie jest kilkakrotnie tańsze od piaskowania, tak ze względu na bardzo dużą szybkość działania maszyn sodujących, jak i ich niemal bezawaryjną pracę. Niewątpliwe zalety metody sodowania sprawiły, że jest ona bardzo chętnie i coraz powszechniej stosowana także w zakładach blacharsko-lakierniczych, o czym sporo opowiedzieli nam specjaliści z firmy SODABLAST 24 z Warszawy.

Sodowanie elementów karoserii samochodowych

Niewątpliwie o wyglądzie każdego pojazdu samochodowego najbardziej świadczy jego karoseria, a w zasadzie jej lakier. Prawidłowe polakierowanie elementów blacharki samochodowej jest możliwe jedynie przy wcześniejszym dokładnym ich oczyszczeniu. Sodowanie to wręcz idealna metoda do takiego czyszczenia. Dzięki niej otrzymujemy doskonale gładką powierzchnię, bez żadnych zarysowań i mikrouszkodzeń, która nie wymaga już żadnych poprawek szlifierskich czy polerskich i można ją od razu lakierować. Nie trzeba nikogo w tej sytuacji przekonywać, jak znakomicie maszyny sodujące zwiększają wydajność pracy w zakładach blacharsko-lakierniczych, co oczywiście przekłada się na zadowolenie ich klientów, a także na zwiększone obroty, a więc i zyski ich właścicieli. Znakomitym przykładem wydajności takich urządzeń są sodujące maszyny SodaBlaster, których niezwykle trwałe dysze umożliwiają nieprzerwane, bezawaryjne ich użytkowanie przez ponad 1500 godzin, co jest daleko poza zasięgiem zwykłych tradycyjnych piaskarek. Dodajmy na koniec, że sodowanie pozwala na usuwanie zanieczyszczeń, rdzy i lakierów nie tylko z blach samochodowych, ale i z laminatów łodzi, z elewacji budynków, z elementów konstrukcyjnych mostów, tuneli, wież, dachów i z wielu innych najrozmaitszych przedmiotów.

Podziel się