Materiał Partnera Jak utrzymać czystość na strzeżonym osiedlu?

Jak utrzymać czystość na strzeżonym osiedlu?

Osoby zarządzające strzeżonymi osiedlami muszą zadbać o to, aby zawsze panował na nich porządek. Z tego powodu konieczne jest zatrudnienie nie tylko firmy ochroniarskiej, ale także profesjonalnego serwisu sprzątającego, który zajmie się utrzymaniem czystości na klatkach, parkingach oraz trawnikach. O czym należy pamiętać i kto zajmie się kompleksowym świadczeniem tychże usług?

Sprzątanie klatek schodowych

Klatki schodowe powinny być zawsze czyste i zadbane, szczególnie w przypadku strzeżonych osiedli. Wobec tego ważne jest znalezienie rzetelnej firmy sprzątającej, która zajmie się ich dokładnym, regularnym sprzątaniem.

Cechy dobrej firmy sprzątającej:

  • Punktualność i regularność – ekipa sprzątająca powinna czyścić klatki cyklicznie, najlepiej według wcześniej ustalonego grafiku.
  • Dokładność – dobra firma sprzątająca skupia się nie tylko na powierzchownym odkurzeniu i umyciu podłóg, ale też wszystkich zakamarkach, w  których może gromadzić się brud.
  • Profesjonalny sprzęt i środki – czyste powierzchnie można uzyskać wyłącznie przy użyciu wysokiej jakości środków czystości oraz profesjonalnego sprzętu. Ścierki i mopy powinny być regularnie prane, a w razie konieczności wymieniane.
  • Doświadczeni pracownicy – umiejętności i wiedza pracowników mają duży wpływ na jakość świadczonych usług.

Koszenie trawników

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe bardzo często mają własne skrawki zieleni np. na patio lub w okolicy parkingów. Najczęściej jest to prosty trawnik, na którym można spędzać wolny czas i cieszyć się odrobiną miejskiej zieleni. Żeby był zawsze ładny i zadbany, konieczne jest regularne jego przycinanie. Zakup kosiarki lub wynajmowanie ogrodnika specjalnie w tym jednym celu nie jest opłacalną inwestycją, dlatego warto spytać ekipę sprzątającą, czy nie posiada w swojej ofercie również usługi koszenia trawy.

Utrzymanie porządku na parkingu

Poszukując firmy sprzątającej, zajmującej się sprzątaniem klatek schodowych i koszeniem trawników, warto znaleźć taką, która oferuje również utrzymaniem porządku na parkingach i znajdujących się na terenie osiedla chodnikach. Przykładem może być firma DBAM 2 Krystyna Sadowska, która funkcjonuje od 2008 roku, a siedziba znajduje się na terenie województwa małopolskiego w miejscowości Miechów. W okresie letnim na parkingach konieczne jest regularne zamiatanie, jednak prawdziwy kłopot pojawia się wraz z nadejściem jesieni i zimy, kiedy zaczynają pojawiać się liście oraz śnieg. Profesjonaliści szybko poradzą sobie z usuwaniem liści i odśnieżaniem, dzięki czemu parking będzie nie tylko estetyczny, ale także bezpieczny.

Opracowanie:

Dbam 2 Krystyna Sadowska Firma Sprzątająca

Miechów , os. Sikorskiego 6 lok. 20

Podziel się