Materiał Partnera Profesjonalne pranie tapicerki meblowej i samochodowej

Profesjonalne pranie tapicerki meblowej i samochodowej

Nie ukrywajmy, nie zawsze  nasze meble wypoczynkowe i wnętrze auta wyglądają tak, jak byśmy tego chcieli. Szczególnie kiedy mamy dzieci lub/i zwierzęta. Plamy na tapicerce, rozlane picie czy wtarte jedzenie powodują, że nie ma się ochoty wypoczywać na tak brudnych sofach i kanapach, czy jeździć samochodem z zaplamionymi siedzeniami. A to znak, że czas doprowadzić tapicerkę do porządku.

Czyszczenie tapicerki meblowej z pomocą profesjonalistów

Niewielkie i powierzchowne zabrudzenia można usunąć samodzielnie przy pomocy dostępnych w sklepach środków czyszczących. Jednak gdy zanieczyszczenia są głębokie i jest ich dużo, albo chcemy kompleksowo odświeżyć swoje meble, wówczas dobrze skorzystać z usług firmy, takiej jak Usługi Sprzątające Grzegorz Bartek z Kluczborka, która stosuje wyselekcjonowane, najlepsze środki chemiczne oraz nowoczesny sprzęt. Wykorzystując odpowiednie urządzenia na zabrudzoną powierzchnię nanosi się roztwór wodny z właściwą ilością odpowiednio dobranego środka piorącego. Pod wpływem jego działania, brud się rozpuszcza i powstaje zawiesina z nieczystościami, którą następnie usuwa się za pomocą urządzenia. Kolejnym etapem czyszczenia jest pukanie i odsysanie wody z tkaniny.

Tapicerka samochodowa w rękach fachowców

Na początku trzeba przede wszystkim odkurzyć wnętrze auta, usunąć z niego śmieci, piasek i okruchy. Do usunięcia zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc przyda się pędzel bądź wąska końcówka odkurzacza  ze szczotką z miękkiego i naturalnego włosia. Potem można przejść do prania tapicerki.  Do usunięcia dużych i równomiernych plam wystarczy odkurzacz piorący. Pojedyncze i większe zabrudzenia najlepiej usuwać miękką szczotką ( nie może mieć twardego włosia, by nie przetrzeć materiału). Na ogółj sufit, wykładzina, boki i fotele są obite w klasyczne i te same materiały, więc śmiało można czyścić je tym samym preparatem piorącym. Na szczególne traktowanie zasługuje podsufitka. Przy jej czyszczeniu należy uważać z ilością płynu i wody, gdyż zbyt mocne nasiąknięcie materiału może doprowadzić do jego odklejenia się. Istotne jest sprzątanie bagażnika samochodowego. Wymaga stosowania odpowiednio przystosowanych środków czyszczących, z powodu na narażenie poważnymi zabrudzeniami. Delikatnie trzeba obchodzić się z powierzchniami obitymi w skóry. Skórzana tapicerka powinna być myta dedykowanymi dla niej preparatami, które rozprowadza się gąbką, ściereczką z mikrofibry czy też miękką szczotką z naturalnego włosia. Ilość tych środków powinna być dostosowana do stopnia zabrudzenia materiału. Podczas  prania tapicerki samochodowej należy najpierw spienić preparat, by nie spływał.

Metoda ekstrakcyjna

Czyszczenie ekstrakcyjne polega na dogłębnym praniu tapicerki meblowej i samochodowej, wykładzin oraz dywanów. Polega na spryskaniu czyszczonej powierzchni specjalnym środkiem rozpuszczającym brud, a następnie na odessaniu go razem z zanieczyszczeniami. Dzięki tej metodzie można pozbyć się skutecznie głęboki zabrudzeń i nieprzyjemnych zapachów, jednocześnie eliminując ryzyko przemoczenia materiału. Stosuje się tutaj preparaty niskopieniace, które nie pozostawiają osadu na tapicerce i chronią materiał przez kolejnym, szybkim zabrudzeniem.

Opracowanie:

Usługi Sprzątające Grzegorz Bartek

Kluczbork , gen. Hallera 6

  • tel. 530 323 731

Podziel się