Materiał Partnera Jak otworzyć drzwi bez klucza?

Jak otworzyć drzwi bez klucza?

Wracasz do domu obładowany zakupami, marzysz tylko o tym, by odpocząć po ciężkim dniu pracy, wkładasz klucz do zamka i nagle…trach… klucz łamie się na Twoich oczach. Kiepski scenariusz na wolne popołudnie? A jednak, „przypadki chodzą po ludziach”. Podobna niespodzianka może się przytrafić osobom, które zgubiły ostatni komplet kluczy lub zatrzasnęły go w mieszkaniu. Jak dostać się do środka, nie uszkadzając drzwi?

Po pierwsze – zachowaj spokój

Najważniejsze jest to, by nie działać pod wpływem emocji. Kopanie drzwi czy próba otworzenia zamka wsuwką do włosów na niewiele się zda. Jeśli będziemy majstrować przy mechanizmie, może się okazać, że wyrządzimy tylko jeszcze więcej szkód. Zwykle w takiej sytuacji nie mamy też przy sobie narzędzi, które umożliwiłyby nam bezpieczne otwarcie drzwi. Na szczęście ślusarz dysponuje nimi o każdej porze dnia i nocy. Zamiast siłować się z zamkiem, od razu zadzwońmy po fachowca. Najlepiej skorzystać z oferty lokalnego specjalisty, który nie będzie kazał nam długo czekać na swoje przybycie.

Jak wygląda awaryjne otwieranie drzwi?

Jak informuje specjalista z firmy Dorabianie Kluczy Schmidt – awaryjne otwieranie drzwi jest możliwe dzięki specjalistycznym narzędziom ślusarskim. Wśród nich można wymienić zgniatacz do eurocylindrów, klucz pomiarowy, klucz uderzeniowy, stojak wiertarski i komplet wytrychów. Doświadczony ślusarz najpierw spróbuje metody lockpickingu, czyli świadomej manipulacji mechanizmem w zamku.

Pozwala ona na otwarcie drzwi bez konieczności usunięcia i wymiany wkładki. Specjalista zaleci jednak zakup nowej wkładki w sytuacji, gdy klucz mógł zostać skradziony lub gdy drzwi będą nosiły ślady sforsowania. Warto zaznaczyć, że pogotowie zamkowe działa przez całą dobę i pomaga nie tylko w dostaniu się do domu czy mieszkania, ale też w awaryjnym otwieraniu drzwi samochodowych.

Jak uchronić się przed niemożnością wejścia do domu?

Przede wszystkim zaleca się korzystanie z drzwi i zamków od sprawdzonych producentów, którzy mogą przedstawić nam certyfikaty dotyczące bezpieczeństwa ich użytkowania. Warto też mieć komplet zapasowych kluczy u kogoś zaufanego (np. rodziców, rodzeństwa). Należy również pamiętać o regularnej konserwacji zamków. Jeśli zauważymy, że mechanizm się zacina lub istnieją inne problemy z płynnym otwieraniem zamka, dobrze już zawczasu pomyśleć o jego wymianie czy naprawie. Jeżeli nie wiemy, w jaki sposób doszło do zniknięcia kluczy bądź podejrzewamy ich kradzież, reagujmy natychmiast. Złodzieje działają w przemyślany sposób i zwykle są dobrze przygotowani do włamania.

Opracowanie:

Witold Schmidt Dorabianie Kluczy

Piekary Śląskie , Bytomska 41

Podziel się