Materiał Partnera Istotne informacje na temat mycia elewacji

Istotne informacje na temat mycia elewacji

Elewacje z definicji wystawione są na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, które powodują zabrudzenia w postaci plam, nalotów, osadów itp. i które tym samym źle wpływają na estetykę budynku. Dlatego warto co jakiś czas wynająć firmę sprzątającą, która profesjonalnie zajmuje się myciem elewacji. Dowiedz się więcej na ten temat.

Jak często powinno się myć elewację?

W zasadzie jest to indywidualna sprawa, która zależy od:

  • Lokalizacji samego budynku, od której zależy stopień zabrudzenia.
  • Struktury elewacji wraz z nasiąkliwością tynku.

Z tego wynika, iż tynki o gładkich powierzchniach i dużej nasiąkliwości znajdujące się w pobliżu ruchliwych dróg, gdzie w powietrzu unosi się sporo spalin, kurzu i pyłu, będzie trzeba częściej myć. Kiedy dokładnie? O tym przekonamy się, po prostu obserwując wygląd danej elewacji. Jeśli zauważymy, że nie prezentuje się ona już zbyt dobrze pod względem wizualnym, to znaczy po prostu, że czas ją umyć. Niektóre szacunki podają także, iż należy robić to minimum raz do roku- najlepiej w okresie letnim, ponieważ umożliwi to szybsze wyschnięcie ścian budynku.

Sprzęt do mycia elewacji

Elewacje różnego rodzaju (mineralne, silikatowe, akrylowe, ceglane) najlepiej myć po wysokim ciśnieniem z dodatkiem specjalistycznych detergentów –w przypadku trudnych zabrudzeń (takich jak np. glony czy białe wykwity), a służą do tego myjki ciśnieniowe oraz specjalne szczotki, zaś w przypadku pyłu i kurzu wystarczy sama woda i myjka ciśnieniowa. Środki myjące powinny dobierane przez specjalistów posiadających niezbędną wiedzę takich jak pracownicy firmy sprzątającej Czyścioch, którzy wiedzą jak dobrać specyfik do danego typu powierzchni, a także rodzaju i uporczywości zabrudzenia tak, aby usunąć zanieczyszczenia bez uszkadzania elewacji (Np. stare zabrudzenia będą bardziej uporczywe i będzie trzeba użyć do nich bardziej skoncentrowanego detergentu). Dodatkowo, pracownicy tej firmy z najwyższą dbałością, dokładnością i starannością podchodzą do wykonywanych obowiązków i pracują na najlepszym, profesjonalnym najwyższej jakości sprzęcie, co daje w efekcie gwarancję otrzymania pięknych, czystych elewacji prezentujących się niemal jak nowe.

Jak wygląda mycie elewacji?

Mycie elewacji pod ciśnieniem przeprowadza się w sposób stopniowy, zaczynając od góry i kierując się powoli ku dołowi tak, by zabrudzenia nie spływały z powrotem. Jeśli myło się cięższe zabrudzenia, czyli tym samym używało dodatkowych środków chemicznych, to należy także opłukać elewację samą wodą po ich zastosowaniu.

Opracowanie:

Czyścioch Karol Wojtach

Mońki , al. Wojska Polskiego 48 lok. lok 44

  • tel. 786 100 825

Podziel się