Materiał Partnera Firma sprzątająca Tuden przywróci obiekt do użytku po zalaniu

Firma sprzątająca Tuden przywróci obiekt do użytku po zalaniu

Awaria instalacji wodociągowej, wybicie studzienki kanalizacyjnej to jedne z wielu powodów zalania pomieszczeń w obiektach biurowych, komercyjnych czy przemysłowych. Poza zwróceniem się do ubezpieczyciela właściciel powinien skorzystać także z pomocy profesjonalnej firmy sprzątającej, na przykład Tuden z siedzibą w Toruniu. Uporządkowane przez doświadczoną ekipę pomieszczenia będą mogły być ponownie bezpiecznie użytkowane.

Usuwanie szkód tylko z profesjonalistami

Zdarzenia losowe, a wśród nich także zalanie, to duży problem dla właściciela danego obiektu. Przyczyny takiej sytuacji mogą być różne – począwszy od powodzi, na uszkodzeniu instalacji wodociągowej kończąc. Bez względu na rodzaj pomieszczenia, jakie uległo zniszczeniu, a także rozmiar szkód, ważne jest ich możliwie jak najszybsze usunięcie. To zadanie najlepiej powierzyć wykwalifikowanej firmie sprzątającej, jaką jest Tuden z Torunia. Poza dostępem do profesjonalnych detergentów dysponuje także specjalistycznym sprzętem czyszczącym, co przekłada się na sprawne eliminowanie skutków zalania. Także długa obecność w branży i doświadczenie zatrudnionej kadry mają znaczenie, jeśli chodzi o wykorzystywanie sprawdzonych oraz efektywnych metod. Nie bez przyczyny firma ma także na swoim koncie dziesiątki zrealizowanych umów, również tych dotyczących interwencyjnych prac porządkowych. Te obejmują nie tylko sprzątanie obiektów po zalaniu, ale także pożarze, budowie czy remoncie.

Etapy porządkowania pomieszczenia

W pierwszej kolejności niezbędne jest wypompowanie zalegającej we wnętrzu wody. W zależności od jej ilości stosuje się w tym celu specjalne pompy lub chłonne tkaniny i mopy. Należy mieć na uwadze, że ciecz dostaje się do każdej najmniejszej szczeliny, dlatego trzeba ją usunąć także spod mebli oraz urządzeń, co wymaga ich odsunięcia. Ponadto należy także uprzątnąć osad z powstały ze szlamu, a w przypadku wybicia kanalizacji, ścieków wraz z fekaliami. Wiąże się to również z koniecznością dezynfekcji. Ta istotna czynność pozwala na wyeliminowanie toksycznych związków, mogących zagrażać zdrowiu i życiu użytkowników obiektu. Jak wskazuje pracownik firmy sprzątającej Tuden:

W realizowanych zleceniach w ramach interwencyjnych prac porządkowych liczy się dla nas nie tylko zadowolenie klienta, ale także bezpieczeństwo. W związku z tym sięgamy jedynie po środki czyszczące od renomowanych producentów, zapewniających najwyższą skuteczność. W ten sposób prace przebiegają sprawnie, ale gwarantują także uzyskanie satysfakcjonujących efektów.

Po dokładnym osuszeniu powierzchni pracownicy mogą przejść do oczyszczania wyposażenia pomieszczenia. Elementy doszczętnie zniszczone są usuwane i przekazywane do utylizacji, a pozostałe zaś dokładnie myte z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz zaawansowanych urządzeń, na przykład szorowarek lub myjek ciśnieniowych. Ponadto świeżość pomieszczenia zapewnia zabieg eliminowania nieprzyjemnych zapachów poprzez proces ozonowania. Tylko tak dokładne i profesjonalne usunięcie skutków zalania pozwala na ponowne bezpieczne użytkowanie wnętrza obiektu. 

Opracowanie:

Tuden sp. z o.o.

Toruń , Polna 129

Podziel się