Materiał Partnera Z firmą sprzątającą wszystko będzie w najlepszym porządku

Z firmą sprzątającą wszystko będzie w najlepszym porządku

Duże powierzchnie, jak hale produkcyjne, magazyny, bloki czy biura wymagają dokładnego sprzątania przy pomocy odpowiednich sprzętów i środków czyszczących. Czasami generalne porządki profesjonalnymi urządzeniami i preparatami przydają się również w domu. Do tego dochodzi porządkowanie i pielęgnacja terenów zielonych. Wszystkie te prace najlepiej zlecić firmie sprzątającej, takiej jak Robot-Serwis z Krakowa.

Co jest ważne przy wyborze firmy sprzątającej?

Na początek sprawdź opinie o danej firmie. Popytaj wśród znajomych i poczytaj informacje na forach internetowych. Bardzo ważne są również referencje. Poproś o nie. Łatwo je zweryfikujesz, dzwoniąc do przedsiębiorstw, które korzystały z usług firmy i pytając o przebieg współpracy. Kluczową sprawą są posiadane dokumenty, uprawniające do prowadzenia tego typu działalności i ubezpieczenie OC. Ale przede wszystkim przyda się doświadczony personel sprzątający z odpowiednimi kwalifikacjami. Zapytaj o sprzęt, jakim dysponuje firma oraz o to, jakie środki do sprzątania stosuje. Dobrze gdyby posiadała nowoczesne narzędzia sprzątające do wykonywania pracy: myjki ciśnieniowe, odkurzacze z funkcją mycia i prania, froterki, szorowarki, jak też profesjonalne środki do czyszczenia i mycia wszelkich powierzchni. Ważny jest także system pracy firmy. Profesjonalne sprzątanie powinno zacząć się od oględzin obiektu. Pracownicy po zapoznaniu się z terenem, jakim mają się zająć, powinni określić najważniejsze punkty, na których w pierwszej kolejności muszą skupić swoją uwagę. Następnie wraz ze zleceniodawcą ustalają kolejność wykonywania poszczególnych czynności. Wiadomo, że inaczej będzie to wyglądało w przypadku sprzątania hali produkcyjnej, magazynu czy biura, a inaczej podczas sprzątania domu bądź mieszkania. Istotne jest monitorowanie przez firmę sprzątającą jakości usług podczas realizacji zlecenia oraz po jego zakończeniu. Osoba nadzorująca pracę pracowników powinna zapytać klienta czy jest zadowolony i zaproponować dalszą współpracę w przypadku, jeśli klient będzie zainteresowany.

Szeroki wachlarz usług

Firm sprzątających jest na rynku bardzo dużo. Najlepiej zdecydować się na taką, która świadczy kompleksowe usługi w zakresie sprzątania domów i mieszkań, porządkowania powierzchni biurowych oraz magazynowych, jak też hal produkcyjnych czy dbania o tereny zielone. Warto sprawdzić, czy ta, z którą chcesz współpracować zdoła sprostać twoim wymaganiom. Usługi sprzątające powinny być dostosowywane bezpośrednio do potrzeb oraz wymagań klienta. Sprzątanie obiektów powinno obejmować przede wszystkim mechaniczne czyszczenie podłóg garaży, hal oraz sprzątanie korytarzy i klatek schodowych, mycie oraz konserwacja i polimeryzacja posadzek, odkurzanie przemysłowe, mycie okien i elewacji, czyszczenie wykładzin i krzeseł. Jeśli firma oferuje pielęgnację terenów oraz zieleni dobrze, gdyby w ramach działalności pracownicy zajmowali się koszeniem trawników, przycinaniem krzewów i żywopłotów, zwalczaniem chwastów, mechanicznym zamiataniem i odkurzaniem, jak też usuwaniem plam z kostki, utylizacją odpadów oraz podlewaniem i pielęgnacją roślin, a w okresie zimowym odśnieżaniem chodników. Usługi sprzątania mogą być wykonywane cyklicznie, ale również jednorazowo.

Opracowanie:

Robot-Serwis Ludmiła Seniak-Kądziołka

Kraków , os. Oświecenia 14 lok. 22

  • tel. 502 080 749

Podziel się