Materiał Partnera Dlaczego warto zatrudnić firmę do sprzątania mieszkania?

Dlaczego warto zatrudnić firmę do sprzątania mieszkania?

Każdego przychodzisz zmęczona z pracy i brakuje Ci sił, gdy widzisz stertę brudnych naczyń, ubrań, smugi na oknach czy wszechobecny kurz? A może po prostu nie lubisz sprzątać i zamiast biegać ze ścierką i odkurzaczem wolisz delektować się pyszną kawą? W takich przypadkach powinnaś skorzystać z usług serwisu sprzątającego. Dzięki temu zyskasz chwilę relaksu i spędzisz więcej czasu z rodziną, oddając się ulubionym zajęciom, a Twoje mieszkanie będzie dokładnie i profesjonalnie wysprzątane.

Firma sprzątająca czy pani do pomocy?

Obecnie wiele osób decyduje się na zatrudnianie pań do pomocy, zamiast firm sprzątających. Jednak zazwyczaj są to osoby, które w ten sposób dorabiają do domowego budżetu. W związku, z czym pracują nielegalnie oraz nie możemy być pewne czy są one uczciwe i rzetelne. Oczywiście taka pani sprzątająca może się sprawdzić, ale czy warto ryzykować utratę pieniędzy, biżuterii lub zniszczenie naszego mienia? W przypadku firmy sprzątającej podpisujemy umowę na usługę, więc gdy dojdzie do różnych niepożądanych zdarzeń, to możemy dochodzić swoich racji w sądzie.

Czy powinno się przygotować mieszkanie do sprzątania?

Podstawową kwestią jest podział nieporządku na brud i bałagan. O ile brud w postaci kurzu na meblach i plamach na podłodze, firma posprząta bez problemu, to trudno wymagać od niej, aby zrobiła nam porządek w papierach na biurku lub poukładała ubrania w poszczególnych szafach. Tego typu zadania najlepiej zostawić dla siebie, ponieważ w ten sposób unikniemy stresu związanego z poszukiwaniami pilnie potrzebnych dokumentów lub spodni. Warto przygotować listę rzeczy do zrobienia, które posłużą za plan sprzątania. Oczywiście możemy uczestnik przy pierwszym sprzątaniu i dawać wskazówki, czy życzymy sobie, aby podnosić lub przestawiać dane rzeczy. Natomiast przy kolejnych możemy zostawić firmie klucze i wyjść z mieszkania. 

Jak wygląda profesjonalne sprzątanie mieszkania?

Profesjonaliści z firmy DBAM, zawsze trzymają się wyznaczonego przez Klienta planu. Do najczęściej świadczonych przez nich usług podczas sprzątania mieszkania zalicza się:

  • mycie luster, lodówki, mebli, podłóg, płytek, oświetlenia;
  • sprzątanie łazienki i kuchni, mycie okien
  • zmywanie naczyń;
  • wycieranie kurzy;
  • pranie i prasowanie;
  • odkurzanie.

Co więcej, zawsze można poprosić pracowników o zrobienie czegoś ekstra, oczywiście gdy, zajdzie taka potrzeba. Z jej usług można korzystać cyklicznie lub jednorazowo np. przed wizytą gości, podczas przygotowań do świąt lub innej dowolnej okazji. Warto wspomnieć, że zatrudnia ona wyłącznie fachowców z doświadczeniem w branży, więc każdy pracownik serwisu sprzątającego jest odpowiednio przeszkolony z zakresu wykonywania prac porządkowych oraz przepisów BHP. Wszystkie prace wykonywane są za pomocą specjalistycznego sprzętu czyszczącego oraz sprawdzonych detergentów. Dzięki temu mamy gwarancję, że sprzątnie, zostanie wykonane szybko, bezpiecznie, solidnie i z dbałością o szczegóły. 

Opracowanie:

DBAM Władysław Sadowski

Miechów , Warszawska 6

Podziel się