Materiał Partnera Sposób na sprzątanie powierzchni przemysłowych

Sposób na sprzątanie powierzchni przemysłowych

Sprzątanie magazynów, hal produkcyjnych i innych powierzchni przemysłowych stanowi szczególnie skomplikowane i wieloczynnikowe zadanie. Wynika to nie tylko z tego, że są to obiekty o dużym obszarze, ale także z tego, że mogą się w nich znajdować substancje chemiczne, których działanie może być szkodliwe dla pracowników, jeśli nie zostaną one usunięte w bezpieczny sposób. 

Maszyny przeznaczone do sprzątania przemysłowego

Sprzątanie tak dużej powierzchni wymaga nie tylko zaangażowania ludzi, ale także maszyn przeznaczonych do sprzątania przemysłowego. Wśród nich znajdują się choćby myjki samojezdne, odkurzacze przemysłowe oraz szorowarki. Pozwalają one na to, aby uniknąć przestojów w pracy linii produkcyjnej ze względu na to, że częściowo mogą być sterowane zdalnie i pracować bez znacznej ingerencji człowieka, podkreślają pracownicy firmy Elma Fresh

Duża powierzchnia użytkowa

O ile w wypadku prywatnych mieszkań lub powierzchni biurowych nie ma konieczności regularnego zmywania ścian, tak w przypadku powierzchni przemysłowych są one stale narażone na różnego rodzaju zabrudzenia, w tym substancje chemiczne. Wpływa to zdecydowanie na zwiększenie miejsca przeznaczonego do wyczyszczenia, które zazwyczaj ograniczają się do powierzchni poziomych.

Trzeba również pamiętać, że sprzątanie magazynu wiąże się z koniecznością wchodzenia do miejsc, które są nieuczęszczane, zagracone i zaniedbane. Często wiąże się to z koniecznością usunięcia starego brudu i zaschniętych cieczy, a prace te stanowią przygotowanie do remontu pomieszczenia. Poziom trudności związany z wyczyszczeniem takiego miejsca można porównać do sprzątania po zbrodni lub wnętrz zanieczyszczonych przez zwierzęta.

Substancje czyszczące zabezpieczające przed zniszczeniem

Betonowe posadzki w halach oraz magazynach poza myciem wymagają także ochrony i impregnacji. Służą do tego odpowiednio dobrana chemia profesjonalna, która nie zwiększa porowatości nieosłoniętych powierzchni, dzięki czemu nie wpływają na ich trwałość. Odrębnym elementem tego procesu jest czyszczenie maszyn i sprzętu należącego do linii produkcyjnej, co również wiąże się z koniecznością dobrania specjalistycznych środków.

Opracowanie:

Elma Fresh s.c.

Siedlce , Wspólna 6

Podziel się