Materiał Partnera Dezynfekcja po powodzi lub zalaniu mieszkania

Dezynfekcja po powodzi lub zalaniu mieszkania

Przyczyn zalań, zawilgoceń i podtopień budynków mieszkalnych może być wiele, jednak najczęściej są one wynikiem nieszczęśliwych wypadków losowych. Niezależnie od tego, czy zdarzenie spowodowane zostało pęknięciem rury, cofnięcie się wody z kanalizacji, nieumyślne zalanie przez sąsiadów, czy też  powodzią, przed powrotem do mieszkania należy profesjonalnie je zdezynfekować. Zobacz, o czym musisz wiedzieć, kiedy najdziesz się w takiej sytuacji.

Szybkie podjęcie działania

W przypadku zalania lub podtopienia lokalu mieszkaniowego najważniejsza jest szybka i skuteczna reakcja. Lokal taki musi zostać profesjonalnie osuszony oraz zdezynfekowany, ponieważ w przeciwnym wypadku stanowiłby zagrożenie zdrowia, a nawet i życia jego użytkowników. W przypadku zalania mieszkania powinniśmy więc bezzwłocznie skontaktować się z firmą specjalizująca się w dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji, taką jak Best Control i oddać lokal w ręce specjalistów.

Jedną z usług, które świadczą firmy z branży DDD, jest bowiem doprowadzenie budynków mieszkalnych dotkniętych zalaniem do ponownej używalności oraz zabezpieczenie ich przed szkodliwymi drobnoustrojami. W ramach usługi dezynfekcji po zalaniu wykonywane są czynności takie jak:

  • osuszanie ścian, sufitów i podłóg,
  • dezynfekcja pomieszczenia w celu ochrony przed rozwijaniem się trujących pleśni i grzybów w miejscu zalania.
  • Szczególną uwagę przywiązuje się do dezynfekcji miejsc związanych z przechowywaniem i przygotowywaniem pożywienia.

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Choć nieszczęście, takie jak powódź czy zalanie mieszkania niesie za sobą wiele nieprzewidzianych kosztów, nie powinniśmy oszczędzać na usłudze dezynfekcji i wykonywać jej samodzielnie. Podobnie jak wszystkie inne usługi dezynfekcyjne, odkażanie i oczyszczanie miejsc, które zostały zalane, powinno być przeprowadzane wyłącznie przez osoby wykwalifikowanie w zakresie usług DDD, bo jedynie profesjonalnie przeprowadzone działania dają gwarancję bezpieczeństwa dalszego korzystania z lokalu.

Samodzielne odkażanie dostępnymi na rynku środkami czystości bardzo rzadko przynosi pożądane efekty, ponieważ dobór odpowiednich metod i środków powinien być dostosowany do warunków środowiskowych. Specjaliści, kierując się swoim doświadczeniem oraz informacjami na temat składu cieczy, która dostała się do pomieszczenia, są w stanie dobrać optymalne rozwiązanie, które pozwoli na zwalczenie bakterii, wirusów, grzybów i innych drobnoustrojów chorobotwórczych, które znajdować się mogą w pomieszczeniu – równie w ścianach budynku.

Sprawa jest poważna

Choć czasem wydawać by się mogło, że zalanie, ze względu na swój rozmiar było niegroźne w skutkach i nie będzie konieczna pomoc specjalistów, należy pamiętać, że brak podjęcia właściwych kroków skutkować może rozwojem niebezpiecznych grzybów i pleśni. Nawet po długim czasie w pomieszczeniach, które uległy zawilgoceniu, zalaniu lub podtopieniu pojawiać się może charakterystyczny, uporczywy i nieprzyjemny zapach, który wpłynie na komfort mieszkania. Bezpośredni kontakt z fekaliami i innymi nieczystościami może doprowadzić także do groźnych zakażeń, niekiedy nawet śmiertelnych. Nie warto więc ryzykować i w sytuacji, gdy przydarzy się nam taki nieszczęśliwy wypadek, należy skontaktować się ze specjalistami, którzy szybko i sprawnie podejmą niezbędne działania.

Opracowanie:

Best control dezynfekcja, deratyzacja, dezynsekcja - Ernest Baniewicz

Warszawa , ks. Chrościckiego 87a lok. 233

Podziel się