Materiał Partnera  Insecta: Poznaj charakterystykę poszczególnych metod dezynfekcji

Insecta: Poznaj charakterystykę poszczególnych metod dezynfekcji

Dezynfekcję przeprowadza się w celu usunięcia szkodliwych bakterii, patogenów, wirusów w tym SARS COV-2. Ten proces może być wykonywany metodą chemiczną, fizyczną i termiczno-chemiczną. Najistotniejsze jest, aby zastosować preparat o odpowiednim spektrum działania. Musi też być we właściwym stężenieniu. Tym zajmują się specjaliści z Insecta.

Co musisz wiedzieć o metodach dezynfekcji?

Jak już wiesz, dezynfekcja może być wykonywana metodą chemiczną, fizyczną i termiczno-chemiczną. Pierwsza z nich polega na usuwaniu drobnoustrojów, przy wykorzystaniu np. alkoholu etylowego, czwartorzędowych soli amoniowych, fenoli, czy też metali ciężkich. Drugi zabieg to czyszczenie danego przedmiotu. Używana jest do tego celu para wodna o temperaturze od 100 do 105 stopni Celsjusza. Dezynfekcja termiczno-chemiczna opiera się na zastosowaniu preparatów chemicznych w niższych stężeniach. Te procesy przeprowadzane są w firmie Insecta. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystać z pomocy profesjonalistów. Mają oni doświadczenie w zwalczaniu szkodników. Stosowane przez nich sposoby usuwania drobnoustrojów są bezpieczne i skuteczne.

Jakie istnieją różnice pomiędzy dezynfekcją a odkażaniem?

Podczas odkażania możliwe jest wyeliminowanie tylko części bakterii. Inna sytuacja jest w przypadku dezynfekcji. W przypadku zastosowania tego zabiegu, mogą być usunięte wszystkie drobnoustroje. Należy także zaznaczyć, że ten proces często ma jakiś cel np. pozbycie się wirusów konkretnej choroby. Wykorzystuje się go też zapobiegawczo w różnych pomieszczeniach, czy też w basenie.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas