Materiał Partnera Czym zajmuje się radca prawny?

Czym zajmuje się radca prawny?

Prawnik obsługuje podmioty gospodarcze, instytucje państwowe i osoby indywidualne. Są jednak radcy prawni, którzy specjalizują się w określonych dziedzinach. Wszystko zależy od wybranego kierunku działania. Niektóre kancelarie zajmują się obsługą prawną jednostek Lasów Państwowych i samorządu terytorialnego oraz występują w roli mediatorów. Mając tego rodzaju problem, warto zwrócić się o pomoc specjalisty.

Obsługa prawna jednostek Lasów Państwowych i samorządu terytorialnego

Prawnicy specjalizujący się w branżowym prawie leśnym, świadczą usługi na rzecz jednostek Lasów Państwowych. Warto postawić na solidnego partnera, który skutecznie doradzi w każdym formalnym aspekcie prowadzenia gospodarki leśnej lub łowieckiej. Na przykład Magdalena Adamczewska Kancelaria Radcy Prawnego zajmuje się również obsługą prawną samorządu terytorialnego, który dzięki wsparciu specjalistów z dziedziny prawa, może sprawnie działać. Sprawy bywają często skomplikowane i wymagają pomocy fachowca, dysponującego wiedzą na ten temat. Opracowywane są też strategie prawne optymalnie dostosowane do potrzeb danej jednostki.

Zakres usług kancelarii radców prawnych

Kancelaria radców prawnych udziela porad i konsultacji w zakresie: prowadzonych postępowań administracyjnych, cywilnych i karnych w sprawach związanych z działalnością jednostek organizacyjnych Lasów Państwowych. Prawnicy zajmują się: świadczeniami przysługującymi pracownikom i funkcjonariuszom, z prowadzonymi postępowaniami egzekucyjnymi; odszkodowaniami; składanymi skargami i wnioskami; likwidacją szkód komunikacyjnych, uszkodzeniami, zniszczeniem sprzętu; sporami z zakładami ubezpieczeń i wieloma innymi kwestiami. Opracowują projekty aktów prawnych i występują przed sądami i urzędami w sporach cywilnych. Zajmują się również doradztwem i obsługą prawną postępowań przy zamówieniach publicznych. Sprawy mogą być niekiedy rozstrzygane w postępowaniu pozasądowym, więc strony wybierają usługi mediacji, które są najlepszym rozwiązaniem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas