Artykuł sponsorowany Podział majątku po rozwodzie

Podział majątku po rozwodzie

Sprawy rozwodowe często bywają skomplikowane, a dodatkowym problemem jest duży ładunek emocjonalny towarzyszący obu stronom postępowania. Nierzadko przedmiotem sporu okazuje się majątek, którego uczciwy podział powinien być po zakończeniu formalnego związku wykonany. W takiej sytuacji warto zapewnić sobie wsparcie w postaci pełnomocnika – czym dokładnie zajmie się radca prawny?

Uporządkowanie spraw majątkowych po rozwodzie

Choć sam podział majątku może być dokonany nawet przed postępowaniem rozwodowym lub w jego trakcie, to jednak byli małżonkowie decydują się na to rozwiązanie już po zakończeniu formalnego związku. Istnieją dwie metody na przeprowadzenie takiego podziału – w obu warto zapewnić sobie pomoc radcy prawnego. Jak w większości przypadków powiązanych z podziałem dóbr, możliwe jest zarówno przygotowanie ugody między stronami, jak i zakończenie sprawy na sali sądowej. Najczęściej pada na drugie rozwiązanie, które jest wynikiem sporu związanego z własnością poszczególnych składników majątku.

Szczególnie w takim momencie przyda się pomoc radcy prawnego, który będzie w stanie m.in. przygotować przesądowe wezwanie do podziału majątku wspólnego. Takie pismo skierowane do byłego małżonka może skłonić go do podpisania proponowanej ugody, co będzie rozwiązaniem z pewnością korzystnym dla obu stron. Kancelaria Radcy Prawnego Dariusz Samoszuk zajmująca się także i tego typu sprawami swoim klientom pomaga zarówno w przypadku negocjowania warunków ugody, jak i występowania z wnioskiem o podział majątku do sądu. Jeśli jednak były małżonek nie odpowie na przedsądowe wezwanie lub próby ugody – jakie są dalsze etapy postępowania?

Skuteczny podział majątku po rozwodzie

Uzyskany w trakcie trwania małżeństwa dorobek traktowany jest jako majątek wspólny. Jego podział spowodowany brakiem intercyzy oraz ugody sprawia, że konieczne jest przedstawienie swoich racji przed sądem. Radca prawny pomoże w określeniu, który ze składników majątku rzeczywiście może być uznany jako własność jednej ze stron. Pamiętać należy, iż radca prawny może reprezentować klienta przed sądami wszystkich instancji także w tego typu sprawach. Co ciekawe, w wielu sytuacjach możliwe jest odzyskanie nie samych dóbr, a ich równowartości spłaconej w gotówce przez byłego partnera.

Dotyczy to także m.in. kosztów poniesionych przez jedną ze stron np. w wyniku przeprowadzenia remontu wspólnego domu bądź mieszkania. Okazuje się bowiem, że również i takie wydatki mogą być wliczane przy podziale majątku wspólnego. Ze względu na skomplikowany charakter tego typu postępowań warto zdecydować się na pomoc doświadczonego radcy prawnego. Jego wsparcie pozwala uzyskać satysfakcjonujące rozwiązanie sprawy i odzyskanie należnego majątku już po rozwodzie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas