Materiał Partnera Czym się kierować, wybierając idealną firmę sprzątającą?

Czym się kierować, wybierając idealną firmę sprzątającą?

Na sukces wizerunkowy wpływa nie tylko lokalizacja biura, ale również czystość środowiska biurowego. Umyte podłogi, błyszczące szyby czy zadbane biurka, przekładają się na większe zaufanie wśród kontrahentów i klientów. Coraz więcej firm decyduje się na zatrudnienie zewnętrznej firmy sprzątającej. Wybór profesjonalnej pomocy sprzątającej nie jest takie łatwe, jak się wydaje. Czym należy się kierować?

Oceń swoje potrzeby

Aby dokonać rozsądnego wyboru profesjonalnej firmy sprzątającej, należy dokonać analizy swoich potrzeb i oczekiwań. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę powierzchnię obiektu przeznaczonego do sprzątania. Następnie w porozumieniu z przedstawicielem firmy sprzątającej warto ustalić plan sprzątania. Powierzchnię obiektu – jeśli jest duża, można podzielić na sektory. W dalszej kolejności czynności, które muszą być wykonane, trzeba rozplanować na cotygodniowe i comiesięczne – przydatne jest do tego oszacowanie czasu potrzebnego na sprzątanie konkretnej powierzchni.

Jak wybrać firmę?

Nie należy wybierać firmy sprzątającej jedynie na podstawie ceny. Warto skupić się na kilku ważnych aspektach. W pierwszej kolejności istotne są godziny wykonywania pracy. Najczęściej usługi sprzątania wykonywane są w czasie, gdy pracownicy biurowi idą do domu. Dzięki temu nikt sobie nie przeszkadza w wykonywaniu obowiązków. Część firm sprzątających pracuje w trybie czterozmianowym oraz w weekendy i święta, co znacznie ułatwia dostosowanie terminów sprzątania. Przed podjęciem współpracy ustalić należy sposób rozliczenia. Może to być konkretna kwota za godzinę sprzątania, może być abonament za miesięczne usługi. Trzeba jednak pamiętać, że firma o najniższych stawkach nie zawsze jest najlepsza. Istotny jest stosunek ceny do jakości wykonywanej pracy. Przed wyborem konkretnego wykonawcy trzeba sprawdzić, co wchodzi w cenę usług oraz jakim sprzętem sprzątającym dysponuje firma. Ponadto ważne jest doświadczenie pracowników firmy. Ma to znaczenie podczas sprzątania sprzętu komputerowego oraz innych sprzętów AGD, różnego rodzaju powierzchni, które nie lubią wody lub środków czyszczących. Specjaliści bez problemu dobiorą odpowiednią metodę sprzątania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto również sprawdzić, czy firma sprzątająca posiada odpowiednie ubezpieczenie. Chroni ono przed konsekwencjami finansowymi w przypadku, gdy sprzęt biurowy lub inne wyposażenie zostaną uszkodzone podczas czyszczenia.

Pracownik etatowy do sprzątania nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem – ma prawo do urlopu, może zachorować i trzeba mu zagwarantować środki czystości oraz odpowiedni sprzęt. Zlecając sprzątanie profesjonalnej firmie, zyskuje się gwarancję ciągłości wykonywania usługi.

Opracowanie:

Srt Group Shapran sp.k.

Wyszków , Serocka 4

Podziel się