Materiał Partnera Co wchodzi w zakres usługi sprzątania bloków?

Co wchodzi w zakres usługi sprzątania bloków?

Blok mieszkalny, który składa się z kilku klatek, pięter i który zamieszkuje duża liczba lokatorów wymaga profesjonalnie przeprowadzonego sprzątania. Jest to ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale również z punktu widzenia higieny i bezpieczeństwa użytkowników klatek schodowych. Sprzątanie bloków to usługa zlecana często firmom zewnętrznym, na czym polega?

Dbanie o porządek na osiedlu leży w kwestii administracji nieruchomości. To na jej barkach ciąży zapewnienie wysokiej jakości usług sprzątania klatek i terenu wokół budynku, tak, aby zapewnić komfortowe użytkowanie tej przestrzeni i spełnić potrzeby jej mieszkańców. Dzisiaj istnieje możliwość zlecenia takiej usługi firmie zewnętrznej, jak na przykład Magperfekt, dzięki czemu mamy pewność, że wykorzystane zostaną do tego odpowiednie produkty i sprzęty.

Usługi sprzątania dla administracji

W blokach duża liczba mieszkańców przyczynia się do szybszego brudzenia schodów, powierzchni wspólnych i wejść do klatki. To naturalny efekt dużego ruchu pieszych, ale wymaga podjęcia niezbędnych kroków w celu zapewnienia porządku i dezynfekcji rozmaitych płaszczyzn. Ma to zapewnić bezpieczne użytkowanie części wspólnych przez sąsiadów z tej samej klatki i bloku. Problem jest zauważalny przede wszystkim w miesiącach jesiennych i zimowych, ale dbanie o porządek jest obowiązkiem administracji przez cały rok. Dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w usługi sprzątania świadczone przez firmę zewnętrzną. W ten sposób ustalony zostanie stały harmonogram oraz zakres prowadzonych prac, dzięki czemu klatki w blokach przez 12 miesięcy będą regularnie i dokładnie sprzątane. Skorzystanie z pomocy firm jak Magperfekt ma też sens pod względem tego, że oszczędzamy na wydatkach na profesjonalne preparaty i akcesoria potrzebne do sprzątania. Gdyż należy pamiętać, że do osiągnięcia jak najlepszego efektu potrzebne są rozmaite środki czyszczące dostosowane do określonych powierzchni: granitu, marmuru, kamienia, plastiku, metalu czy szkła. Dzięki temu nie dość, że czyścimy elementy z nich wykonane, to dodatkowo są one konserwowane i dłużej nam posłużą.

Zakres usługi sprzątania bloku mieszkalnego

Ostateczna lista czynności wykonywanych przez firmę sprzątającą zależy od uzgodnień i ustaleń z administracją. Na początku współpracy określa się również częstotliwość sprzątania określonych powierzchni, gdyż może być ona inna wiosną i zimą. Do podstawowych czynności, które są najczęściej zamawiane, należy przede wszystkim zamiatanie klatki, wejść oraz terenu przed klatką schodową. Dzięki temu ograniczamy roznoszenie nieczystości. Następnie powierzchnie te są myte. Mycie klatek schodowych obejmuje nałożenie odpowiednich preparatów czyszczących na schody, podesty, płaszczyzny przy wejściu do bloku, ale również wytarcie poręczy i balustrad, a także dokładne odkurzenie i umycie parapetów i innych obiektów znajdujących się na klatce np. skrzynek na listy. Uzupełnieniem jest mycie i nabłyszczanie szyb oraz szklanych drzwi. Klatki schodowe wymagają również użycia preparatów dezynfekujących oraz pomagających zwalczać mrówki, muchy, oraz gryzonie. Dezynfekcji dokonać można stosując silnie działające preparaty czyszczące, lub dokonując oprysku sprzątanych powierzchni preparatami do tego przeznaczonymi.

Opracowanie:

Magperfekt Usługi sprzatające Pacelt Małgorzata

Zduńska Wola , Przejazd 4 lok. 56

  • tel. 501 007 586

Podziel się