Artykuł sponsorowany Co daje rozwód z orzeczeniem o winie?

Co daje rozwód z orzeczeniem o winie?

Z czym wiąże się rozwód z orzeczeniem o winie i jakie są jego konsekwencje? Wiele osób rezygnuje z wszczęcia odpowiedniego procesu w obawie przed długotrwałą i stresującą procedurą. Jednak warto pamiętać, że w pewnych przypadkach rozwiązanie gwarantuje uzyskanie licznych korzyści. W tym celu należy podjąć współpracę z doświadczonym specjalistą. Co daje rozwód z orzeczeniem o winie?

Konsekwencje rozwodu z orzeczeniem o winie

Jeżeli za trwały oraz zupełny rozkład małżeństwa odpowiada jeden z małżonków, jego partner może zażądać rozwodu z orzeczeniem o winie. W procesie należy udowodnić, jakich zachowań dopuściła się druga strona, które doprowadziły do rozpadu więzi emocjonalnej, fizycznej, a także gospodarczej. Procedura może być czasochłonna i kosztowna, jednak w wielu przypadkach warto się jej podjąć. Korzystając z usług doświadczonego specjalisty, np. adwokata w Bydgoszczy, można uzyskać liczne korzyści.

Główne konsekwencje rozwodu z orzeczeniem o winie dotyczą alimentów. Na skutek procesu strona winna rozpadu małżeństwa nie może żądać alimentów od byłego partnera. Nie jest to możliwe nawet w sytuacji, gdy ten znajdzie się w niedostatku. Natomiast małżonek niewinny rozkładowi małżeństwa, ma prawo do alimentów nawet jeśli nie doświadczył biedy. Jego żądania muszą być jednak uzasadnione. Obowiązek alimentacyjny wygasa dopiero w chwili zawarcia nowego małżeństwa przez osobę pobierającą alimenty.

Jak uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie?

W większości przypadków obarczony winą zostaje małżonek, który dopuścił się m.in. zdrady bądź przemocy fizycznej lub psychicznej. O rozwód z orzeczeniem o winie wnoszą również małżonkowie alkoholików czy hazardzistów. Aby uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie, należy zgromadzić odpowiednie materiały dowodowe. W tym celu można wykorzystać, chociażby dokumenty, nagrania czy wiadomości. Większość małżonków żądających rozwodu z orzeczeniem o winie, postanawia skorzystać z usług eksperta.

Doświadczeni specjaliści, np. pracownicy kancelarii adwokackiej mecenas Grażyny Michalskiej z Bydgoszczy, wykorzystają swoją wiedzę na korzyść klienta. Adwokaci sporządzą odpowiedni pozew i zadbają o zebranie niezbędnych materiałów dowodowych. W ten sposób można uzyskać nie tylko alimenty, ale również opiekę nad dziećmi. W niektórych przypadkach dowody jasno wskazują, że małżonek winny rozkładu małżeństwa nie wywiązuje się należycie z obowiązków rodzicielskich. Rozwodu z orzeczeniem o winie powinny zażądać osoby, które są gotowe na skorzystanie z usług doświadczonego adwokata.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas