Artykuł sponsorowany ALG – Pieczątki, Grawer, Poligrafia | Miejsca zastosowania druku solwentowego

ALG – Pieczątki, Grawer, Poligrafia | Miejsca zastosowania druku solwentowego

Druk wielkoformatowy solwentowy pozwala tworzyć wysokiej jakości reklamy zewnętrzne. Charakteryzują się one dużą odpornością na promieniowanie UV, warunki atmosferyczne. Jest to uniwersalny system druku. W firmie ALG w Gdańsku można wykonać nadruki solwentowe do rollupów, banerów reklamowych, czy też zlecić druk plakatów. Na czym polega druk wielkoformatowy? Czym druk solwentowy różni się od innych rodzajów form reklamy zewnętrznej?

Zalety druku wielkoformatowego solwentowego

Druk wielkoformatowy to nowoczesna technologia stosowana do produkcji form drukowanych na materiale banerowym, folii czy też papierze. Może być realizowany w kilku technologiach takich jak druk solwentowy, barwnikowy, termosublimacyjny, lateksowy bądź druk UV. Ogólnie przyjmuje się, że jest to druk rozmiarem przekraczający możliwości zwykłych drukarek biurowych, bądź tych do użytku domowego. Będą to zatem zlecenia na druki przekraczające 50 cm szerokości. Jak informuje nas ekspert z firmy ALG w Gdańsku: Druk solwentowy to następca popularnego sitodruku. Sprawdza się szczególnie do zadruku materiałów z zawartością PCV. Umożliwia tworzenie reklam o rozdzielczości 1440 dpi do szerokości zadruku do 160 cm lub w tzw. druku przemysłowym do szerokości 5 m o rozdzielczości 720 dpi. W tym przypadku, aby zwiększyć trwałość reklamy, należy poddać wydruk dodatkowemu laminowaniu.

Druk solwentowy nie wymaga za każdym razem wspomnianego przez naszego rozmówcę laminowania. Wyróżnia się bowiem różne typy atramentów, różniących się trwałością wydruku. Atramenty twardosolwentowe (o trwałości 3-7 lat), light-solwentowe lub mildsolwentowe (o trwałości do 2 lat) oraz ekosolwentowe (o trwałości wydruku poniżej 2 lat). Doświadczenie firmy ALG Leszka Wojtasia, obecnej na rynku od 1992 roku sprawia, że każdy rodzaj wykonywanej reklamy, będzie dopasowany technologią wykonania do oczekiwań i możliwości finansowych klienta, z niebywałą wręcz dbałością o detale. Indywidualne podejście do klienta, nowoczesne urządzenia drukujące sprawiają, że każda produkcja cieszy się uznaniem wśród klientów. Sprawdza się w najcięższych warunkach atmosferycznych.

Dlaczego warto zdecydować się na druk solwentowy?

W odróżnieniu od wspomnianego sitodruku solwent pozwala na znacznie obniżenie kosztów reklamy zewnętrznej. Korzystając z oferty firmy ALG, która pomaga w doborze rodzaju atramentu, rozwiązań technologicznych do miejsca zastosowania i przekazu reklamy, można wykonać takie formy reklamy jak cityboardy, plakaty wielkoformatowe, wspomniane produkty typu roll up, ścianki pop-up, czy potykacze reklamowe. Decydując się na druk solwentowy zamiast sitodruku, nie trzeba się martwić koniecznością przygotowania matryc, płyt, sit, klisz druk odbywa się praktycznie od razu. Bywa, że zlecenie może być dostarczone i zamontowane u klienta w ciągu jednego dnia. Zważywszy na to, że ten rodzaj reklamy może być stosowany zarówno na folii samoprzylepnej, monomerycznej lub polimerowej, a także papierze billboardowym, czy foliach banerowych to najpopularniejsza obecnie forma wykonywania reklamy wewnętrznej lub zewnętrznej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas