Materiał Partnera Zabiegi na twarz, czyli kosmetyczka na ratunek skórze

Zabiegi na twarz, czyli kosmetyczka na ratunek skórze

Piękna cera jest na liście największych urodowych pragnień – jeżeli nie wszystkich kobiet, to chociaż znacznej większości. Walka z niedoskonałościami wymaga wielu sprzymierzeńców, nie tylko w postaci dobrze skomponowanej rutyny pielęgnacyjnej, zdrowej i zbilansowanej diety oraz regularnego snu. Warto od czasu do czasu wspomóc naszą skórę i zafundować jej porządne oczyszczenie, a z tym najlepiej zwrócić się do kosmetyczki.

Skóra w dobrej kondycji – suma wszystkich działań

Aby móc cieszyć się piękną i promienną cerą trzeba się trochę postarać i dbać o nią – codziennie, nie tylko od święta. To właśnie te drobne, codzienne rytuały składają się na stan cery, dlatego nie można oczekiwać cudów, jeśli nie dbamy o nawodnienie skóry, ani jej porządne oczyszczenie. Nie od dziś wiadomo, że ładna cera jest wynikiem m.in. utrzymywania zbilansowanej diety oraz nawadniania organizmu od środka. Warzywa, owoce i dużo wody to banał, ale mający realny wpływ na stan skóry – nie tylko na twarzy. Wrzucanie w siebie fast foodów, słodyczy i przetworzonej żywności zdecydowanie nie pomoże pozbyć się tych uporczywych krostek na brodzie… Dlatego, jeśli chcesz mieć ładną cerę – zwracaj uwagę na to co jesz i pijesz. Tak, słodkie i gazowane napoje też lepiej sobie darować.

Kwestia diety to jedna sprawa, drugą jest dobrze dobrana pielęgnacja twarzy, czyli wszystkie rytuały oraz kosmetyki, których używamy na co dzień. W największym skrócie – mniej, znaczy więcej w kwestiach związanych z dbaniem o skórę lepiej być minimalistką. Mniej kosmetyków pozwala szybciej wyłapać te, które nie służą naszej skórze. Warto pilnować składów i nie używać preparatów bez kontrowersyjnych substancji, które szkodą. Dobra rutyna pielęgnacyjna opiera się na dokładnym oczyszczaniu skóry i jej nawilżaniu oraz uwzględnia złuszczanie.

Zabiegi na twarz jako uzupełnienie codziennej rutyny

Jeżeli pomimo dobrej rutyny pielęgnacyjnej, zdrowej diety i odpowiedniej dawki snu oraz ruchu cera nadal nie ma zamiaru odwdzięczyć się promiennym wyglądem warto zgłosić się do kosmetyczki. Najbardziej popularne zabiegi na twarz pomogą uzyskać cerę pełną blasku i gotową do pokazywania się sauté bez skrępowania.

Mikrodermabazja diamentowa to zabieg, który można nazwać śmiało „odkurzaczem skóry”. Polega na ścieraniu wierzchniej warstwy naskórka specjalną diamentową głowicą, zasysającą od razu złuszczoną skórę. Brzmi strasznie, a jednak jest bezbolesny i polecany do każdego rodzaju cery, nawet delikatnej i wrażliwej. Efekt zabiegu to gładka i odświeżona skóra, gotowa na dalsze zabiegi. Warto powtarzać co 3 miesiące. Dla osób poszukujących mało inwazyjnych metod oczyszczania skóry polecany jest peeling kawitacyjny. Zasada działania tego zabiegu opiera się na ultradźwiękach, które delikatnie i skutecznie rozbijają warstwę rogową naskórka. Dodatkowo delikatny masaż wykonywany podczas zabiegu pobudza krążenie, co ma wpływ na poprawienie owalu twarzy, a także pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych zachodzących w głębszych warstwach skóry. Świetnie sprawdza się w leczeniu trądziku. Warto też co jakiś czas wykonać mocno regenerującą i dogłębnie odżywiającą mezoterapię mikroigłowa.

W kwestii wyboru najlepszego zabiegu na twarz warto zaufać specjalistkom jak Emilia Czarnecka, która prowadzi mobilny salon kosmetyczny. Jest to świetny sposób na czerpanie korzyści z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, bez wychodzenia z domu. Docenią to zwłaszcza zabiegane mamy, zapracowane bizneswoman, a także osoby, które z jakichś powodów mają utrudniony dostęp do kosmetyczki. 

Opracowanie:

Podziel się