Artykuł sponsorowany Sprawdzone techniki przedłużania paznokci – żel czy akryl?

Sprawdzone techniki przedłużania paznokci – żel czy akryl?

Szukasz idealnej techniki stylizacyjnej, która pozwoli Ci uzyskać piękne i zdrowe paznokcie? Zastanawiasz się między manicure żelowym a akrylowym? Sprawdź, która metoda malowania paznokci cieszy się większym uznaniem wśród profesjonalistów i co zrobić, aby uzyskać piękne i trwałe paznokcie bez zbędnych zabiegów pielęgnacyjnych i poprawek.

Różnice między żelem a akrylem

Akryl jest wykonany z tworzywa sztucznego i wymaga użycia płynu monomerowego oraz proszku polimerowego do wykonania wymodelowanego paznokcia. Żelowe przedłużanie paznokci polega natomiast na wstępnym uformowaniu końcówki paznokci, które są wykonane całkowicie z żelu i pokrywają cały paznokieć. Paznokcie żelowe są uznawane za bezpieczniejszą alternatywę dla akryli, ponieważ są szybsze do nałożenia i usunięcia (bez uszkodzeń płytki paznokcia).

Dlaczego paznokcie żelowe są chętniej wybierane przez klientki?

Paznokcie żelowe łączą w sobie wyjątkową estetykę i bezpieczeństwo wykonania. Decydując się na tę technikę stylizacyjną,  nie trzeba martwić się o uszkodzenie naturalnych paznokci, obciążenie końcówek, silne zapachy czy szkodliwe dla struktury paznokcia piłowanie. Co więcej, gdy klientki usuwają żelowe przedłużenia, ich naturalne paznokcie są dłuższe i mocniejsze. W przypadku końcówek akrylowych proces ich usuwania obejmuje wiercenie, namaczanie i piłowanie, co musi odbijać się na naturalnej strukturze paznokcia. W przypadku przedłużania żelem usuwanie następuje przez zmoczenie paznokci w acetonie. Co więcej, przedłużanie żelem w żaden sposób nie wpływa na wykonywanie codziennych czynności – końcówki są dość mocne, więc można normalnie pracować bez obawy, że paznokieć odskoczy lub się podniesie.

Jak długo utrzymuje się żelowe przedłużanie paznokci?

Gdy zrobisz to profesjonalnie, np. w Salonie Kosmetycznym Karo, przedłużanie żelowe może trwać od trzech do czterech tygodni. Biorąc pod uwagę unikatową trwałość,  będzie kosztować więcej niż zaaplikowanie zwykłej akrylowej końcówki, ale uzyskany efekt jest tego warty.

Jak nakłada się żelowe przedłużenia?

Pierwszym krok obejmuje przygotowanie paznokci. Manicurzystka opiłuje paznokcie klientki, odsuwa skórki i wygładza paznokcie – paznokcie muszą być czyste (i suche) przed nałożeniem żelu. Po wyborze odpowiedniej końcówki należy nałożyć płyn wiążący na naturalne paznokcie, a następnie podkład w płynie, który sprawia, że ​​paznokcie stają się lepkie, dzięki czemu żel łatwiej się przyczepia. Paznokcie są utwardzane w lampie UV/LED.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas