Artykuł sponsorowany Jakie rezultaty przynosi złuszczanie skóry kwasami?

Jakie rezultaty przynosi złuszczanie skóry kwasami?

Skóra potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Bardzo popularnym zabiegiem jest złuszczanie skóry kwasami. Jest to sposób radzący sobie z suchą, mało elastyczną i pozbawioną witalności cerą. Odpowiednio dobrane preparaty mogą być stosowane w przypadku każdego typu skóry od delikatnej, przez wrażliwą i naczynkową, aż po trądzikową. Działają wielokierunkowo, a co najważniejsze wspaniale odświeżają cerę.

Efekty wynikające ze stosowania kwasów do złuszczania skóry

Najważniejszym zadaniem metody jest chemiczne usuwanie zrogowaciałego naskórka. Co więcej, dzięki temu doprowadzi się do oczyszczenia skóry, a także przyspieszenia jej odnowy komórkowej. Stężenie preparatów dobierane jest w zależności od rodzaju i potrzeb określonej osoby. Wykorzystanie prezentowanej techniki pomaga w leczeniu zmian trądzikowych. Złuszczanie skóry kwasami doprowadza do zmniejszania przebarwień i blizn. Istotne jest także to, że zabieg ten odmładza skórę i sprzyja redukcji zmarszczek. Złuszczanie skóry kwasami doskonale nawilża i pozostawia cerę w doskonałej kondycji.

Jakie wyróżnia się rodzaje kwasów?

Kwasy wykorzystywane do złuszczania skóry, stosowane w kosmetologii, dzieli się na kilka grup. Różnią się one budową chemiczną i sposobem działania na skórę. Wymienia się zatem: alfa-hydrokwasy (AHA), beta-hydrokwasy (BHA), a także poli-hydrokwasy (PHA). Do pierwszej grupy preparatów zalicza się między innymi kwas migdałowy, mlekowy, cytrynowy, jabłkowy. Zalecane są one do oczyszczania i odświeżania cery. W drugiej kategorii wymienia się kwas salicylowy, charakteryzujący się aktywnością antybakteryjną. Ostatni rodzaj to na przykład kwas laktobionowy. Działają one podobnie jak środki AHA, jednak są łagodniejsze – wskazuje specjalista z warszawskiego salonu kosmetycznego Twój Kosmetolog.

W jaki sposób działają kwasy?

Kwasy działają wielokierunkowo. Najważniejszą zasadą jest to, że potrafią skutecznie usuwać zrogowaciały naskórek i odświeżyć cerę. Ponadto, przyczyniają się do zwiększenia wchłaniania składników odżywczych pochodzących ze stosowanych kosmetyków. Warto wskazać, że kwasy wykorzystywane w kosmetyce pobudzają odnowę komórkową. Wykazują jeszcze szereg innych działań, a mianowicie działają antybakteryjnie, ograniczają powstawanie przebarwień słonecznych, wygładzają skórę i zapewniają doskonałe nawilżenie. Istotne jest to, że skutecznie odmładzają i redukują zmarszczki. Dobrze wpływają na syntezę kolagenu i elastyny. Korzystanie z zabiegów złuszczania skóry kwasami sprawia, że cera jest piękna, zdrowa i promienna. Pamiętać należy jednak o tym, że efekty takie można uzyskać wyłącznie w sprawdzonym i profesjonalnym salonie kosmetologicznym.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas