Materiał Partnera Sekrety makijażu weselnego

Sekrety makijażu weselnego

Przygotowania do ślubu to prawdziwy zawrót głowy. Wybór sali, weselnego menu, muzyki przy której wszyscy będą się dobrze bawić, a jeszcze przygotowania w kościele, no i trzeba też zadbać o samą siebie, bo to w końcu najpiękniejszy dzień w życiu Panny Młodej. Biała suknia to sprawa oczywista, ale nie można zapomnieć o makijażu i pięknej fryzurze. To właśnie one sprawią, że będziesz w tym dniu naprawdę olśniewająca.

Weselny makijaż na próbę to konieczność

Przede wszystkim korzystnie jest mieć całościową wizję swojego wyglądu w dniu ślubu. Fryzura powinna podkreślać fason sukni ślubnej, a makijaż jest zwieńczeniem dzieła i trzeba dobrze zastanowić się, jaki wybrać. Pomimo wielu porad mówiących o tym, co modne w danym sezonie, jeśli chodzi o makijaż ślubny nie warto się nimi sugerować. Na ten jedyny dzień w naszym życiu powinnyśmy wybrać to, w czym będziemy się czuć najlepiej. Są kobiety, które lubią się wyraźnie malować i wyglądają fantastycznie w kontrastowych, mocnych barwach. Inne z kolei cenią sobie prostotę i delikatne podkreślenie urody, które sprawia, że stają się czarujące i słodkie. Profesjonalna stylistka z Make-Up & Nails z pewnością dostrzeże styl, mocne strony wyglądu i preferencje przyszłej Panny Młodej, i zaproponuje różne warianty makijażu weselnego. Warto znać kilka tricków dotyczących tej szczególnej stylizacji. Najważniejsze to zdecydować się na próbny makijaż weselny, aby na żywo zobaczyć, jaki będzie efekt. Może się okazać, że twoja koncepcja wyglądu zmieni się, więc warto zdecydować się na to przynajmniej trzy miesiące przed datą ślubu, dasz sobie wtedy czas na ewentualne powtórzenie próby. Przed makijażem próbnym wykonaj regulację brwi a także zabiegi oczyszczające twarz. Rozmawiaj z makijażystką, ona chętnie doradzi, pomoże, ale także wysłucha Twoich pomysłów i na pewno będzie chciała zobaczyć zdjęcie sukni ślubnej, by jak najbardziej dopasować makijaż do stylistyki całości. I wreszcie, zaplanuj próbną sesję fotograficzną, lub wieczór panieński po wykonaniu makijażu próbnego – najlepiej wtedy sprawdzisz jak prezentuje się w świetle fleszy oraz jaka jest jego wytrzymałość.

Makijaż na dzień ślubu

Wytrzymałość to kluczowa cecha makijażu ślubnego. Musi on wszak przetrwać całą noc, a przy tym doskonale prezentować się na ślubnych fotografiach. Zatem podkład, który stosuje twoja kosmetyczka musi być doskonałej jakości, a jednocześnie perfekcyjnie dobrany do Twojej cery. Puder powinien być delikatny i służyć jedynie do zmatowienia makijażu, bez obciążania go. Z pewnością Twoja profesjonalna stylistka dobrze wie, jaki zastosować korektor, bronzer, gdzie użyć rozświetlacza i jak nadać twarzy świeżości różem do policzków. Cienie do powiek, tusz to rzęs i szminka to eleganckie wykończenie idealnego makijażu ślubnego.

Opracowanie:

Monika Żabińska Make-Up & Nails

Trzebinia , gen. Sikorskiego 25A

  • tel. 501 157 552

Podziel się