Artykuł sponsorowany Lifting twarzy metodą HIFU

Lifting twarzy metodą HIFU

W gabinecie medycyny estetycznej można skorzystać z różnorodnych zabiegów mających na celu wyraźną poprawę kondycji skóry oraz ciała. Jedną z nich jest HIFU. Zabieg, w którym wykorzystuje się technologię wysokich fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Pomaga on między innymi w bezinwazyjnym liftingu twarzy. Wyjaśniamy na czym polega zabieg oraz jakie daje efekty już po pierwszym zastosowaniu.

Czym jest HIFU?

HIFU dosłownie oznacza skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Technologia ta wykorzystywana jest od kilkunastu lat w medycynie w leczeniu nowotworów – między innymi raka prostaty. Dziś HIFU z powodzeniem wykorzystuje się w zabiegach medycyny estetycznej do ujędrniania skóry i liftingu. Fale podczas zabiegu mają głębokość 1.5, 3.0 oraz 4.5 mm co pozwala z wniknąć głęboko w jej strukturę i wyraźnie poprawić jej kondycję. Wiązka ultradźwięków na każdej z tych głębokości powoduje tarcie komórek co generuje ciepło, a dalej prowadzi do mikropoparzeń wewnątrz tkanki. Skóra pozostaje nietknięta, natomiast wewnątrz zaczynają zachodzić procesy odbudowy i regeneracji co przyczynia się do polepszenia kondycji skóry od środka.

Jak wygląda zabieg HIFU?

Zabieg HIFU należy wykonać w sprawdzonym gabinecie medycyny estetycznej. Tylko dobrze przeszkolenie specjaliści posiadający szkolenie z zakresu używania maszyn wykorzystujących emisję ultradźwięków wykonają zabieg profesjonalnie i bezpiecznie. W zabiegu bardzo ważny jest wybór odpowiedniego miejsca do wykonania zabiegu oraz dostosowania głębokości fal ultradźwiękowych. Nieumiejętne może prowadzić do wystąpienia poparzeń.

Przed zabiegiem lekarz smaruje skórę żelem, a następnie przykłada urządzenie do emitowania fal w miejsce wymagające regeneracji. Najczęściej jest to twarz. Osoby, które mają niski próg bólu powinny przed zabiegiem poinformować o swoim problemie. Wtedy lekarz zastosuje specjalny żel znieczulający. Wraz z przyłożenie urządzenia w miejsce wykonywania zabiegu pacjent odczuwa lekkie nakłucia, których intensywność jest uzależniona od mocy fal. Cały zabieg trwa od 20 do 30 minut. Dzięki falom ultradźwiękowym skóra pozostaje nienaruszona, a wszystkie procesy regeneracyjne odbywają się w jej strukturze. Zaraz po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, ale efekt ten znika po kilku godzinach od zabiegu. Aby uzyskać optymalny efekt należy wykonać go do trzech razy w odstępie miesiąca.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas